YouTube telif uyarılarına karşı ne yapılabilir?

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir oyun hakkında videolar çekiyorum ve YouTube'da paylaşıyorum fakat bazı beni sevmeyen insanlar var ve YouTube'un bir telif açığından faydalanarak videolarıma ihtar atıyorlar. Ben de YouTube'a geri bildirim gönderiyorum fakat hiçbir şey değişmiyor ve videolar kaldırılıyor. Bir ihtar daha alırsam kanalım kesin kapanacak. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler.

Arkaya koyduğunuz şarkıların telifsiz olmasına dikkat edin. Farklı kişilerin videosundan kesit koymayın. Telif yemezsiniz.

Merhabalar. Bir oyun hakkında videolar çekiyorum ve YouTube'da paylaşıyorum fakat bazı beni sevmeyen insanlar var ve YouTube'un bir telif açığından faydalanarak videolarıma ihtar atıyorlar. Ben de YouTube'a geri bildirim gönderiyorum fakat hiçbir şey değişmiyor ve videolar kaldırılıyor. Bir ihtar daha alırsam kanalım kesin kapanacak. Bu konuda ne yapabilirim? Teşekkürler.

Hiçbir şey videoda kullandığın bir müzik bir klip herhangi bir şey telif hakkı sebebidir sende onu kullandığın için atılıyor sebebi yazar ihbarda oradan okuyup onu koymazsan sana atmazlar.

Arkaya koyduğunuz şarkıların telifsiz olmasına dikkat edin. Farklı kişilerin videosundan kesit koymayın. Telif yemezsiniz.
Hiçbir şey videoda kullandığın bir müzik bir klip herhangi bir şey telif hakkı sebebidir sende onu kullandığın için atılıyor sebebi yazar ihbarda oradan okuyup onu koymazsan sana atmazlar.
Yanıtladığınız için teşekkür ederim. Müzik kesinlikle telifsiz. Ben Youtube'un böyle bir açığı olduğunu biliyorum. Haksız yere telif atılıyor sırf kendilerinin daha çok öne çıkması için. Zirvede kalmaya çalışıyorlar. Ne video çeksem hepsine atıyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Başkasının videosunu kendi videonuzu koymadığınızda ihtar yemezsiniz. Videonuzda telifli müzik kullanırsanız o videodan para kazanamazsınız ve telif yemiş olursunuz ama ihtar yemezsiniz. Yani para kazanmanız kapalıysa ve açmayı düşünmüyorsanız kullanabilirsiniz telifli müzik.

Yanıtladığınız için teşekkür ederim. Müzik kesinlikle telifsiz. Ben YouTube'un böyle bir açığı olduğunu biliyorum. Haksız yere telif atılıyor sırf kendilerinin daha çok öne çıkması için. Zirvede kalmaya çalışıyorlar. Ne video çeksem hepsine atıyorlar. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Aynı şey benim bir tanıdığımında başına gelmişti. O telif atan kişiyle iletişime geçin.

Ne konuda telif atıyorlar? Eğer haklıysan düzgün bir savunmayla bir grubun müziğini bile kullanmış olsan telifi geri çevirebiliyorsun. Yaşadım biliyorum, yaz detaylıca yardımcı olurum.

1623749599238.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı