YouTube telifsiz müzik nereden bulunur?

Moon64

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Journalist
Videolarımda kullanmak için telifsiz müzik arıyorum ancak bazı kanallarda paylaşılan "No Copyright" isimli müzikler seneler sonra sıkıntı çıkartabiliyormuş. Sizler neler kullanıyorsunuz?

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim ama hepiniz benim gibi aynı hataya düşmeyin lütfen. YouTube üzerinde arattığınız o telifsiz müziklerin de bir sahipleri var. Kanal ile olan anlaşmaları sona erdiği durumda o haklar şarkıyı yapan kişiye geçiyor. Bu durumda videoda kullandığınız bir şarkı seneler sonra telifli duruma düşüp kanalınızı etkileyebiliyor.

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim ama hepiniz benim gibi aynı hataya düşmeyin lütfen. YouTube üzerinde arattığınız o telifsiz müziklerin de bir sahipleri var. Kanal ile olan anlaşmaları sona erdiği durumda o haklar şarkıyı yapan kişiye geçiyor. Bu durumda videoda kullandığınız bir şarkı seneler sonra telifli duruma düşüp kanalınızı etkileyebiliyor.
Değerli Konu Sahibi,
Seni anlıyorum. Ancak Youtube, Twitch gibi platformlarda içerik üretmeyi planlıyor isen bunu göze almak zorunda kalacaksın. Benim attığım linkteki şarkıların sorun çıkaracağını düşünmüyorum çünkü NCS (NoCopyrightSounds) bunları anlaşmalı yaptığını biliyorum. Hatta senin için bir kez daha kontrol ettim.

"NoCopyrightSounds, içerik oluşturucu topluluğuna ücretsiz müzik kullanımı sağlayan, telif hakkı içermeyen/akış açısından güvenli bir plak şirketidir.

Trap, Drum & Bass, Electro Pop ve daha fazlası aracılığıyla House'tan Dubstep'e kadar türleri temsil eden elektronik müzik alanında dünyanın dört bir yanından sanatçılarla çalışıyoruz.

NCS Music, YouTube ve Twitch'te bağımsız İçerik Oluşturucular ve onların UGC'si (Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik) için ücretsizdir; Sanatçıyı, parçayı ve NCS'yi belirtmeyi ve orijinal NCS yüklememize bağlantı vermeyi her zaman unutmayın."

Dediğim gibi bu riski göze almak zorundasın.
Başarılar dilerim.

Değerli Konu Sahibi,
Seni anlıyorum. Ancak YouTube, Twitch gibi platformlarda içerik üretmeyi planlıyor isen bunu göze almak zorunda kalacaksın. Benim attığım linkteki şarkıların sorun çıkaracağını düşünmüyorum çünkü NCS (NoCopyrightSounds) bunları anlaşmalı yaptığını biliyorum. Hatta senin için bir kez daha kontrol ettim.

"NoCopyrightSounds, içerik oluşturucu topluluğuna ücretsiz müzik kullanımı sağlayan, telif hakkı içermeyen/akış açısından güvenli bir plak şirketidir.

Trap, Drum & Bass, Electro Pop ve daha fazlası aracılığıyla House'tan Dubstep'e kadar türleri temsil eden elektronik müzik alanında dünyanın dört bir yanından sanatçılarla çalışıyoruz.

NCS Music, YouTube ve Twitch'te bağımsız İçerik Oluşturucular ve onların UGC'si (Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik) için ücretsizdir; Sanatçıyı, parçayı ve NCS'yi belirtmeyi ve orijinal NCS yüklememize bağlantı vermeyi her zaman unutmayın."

Dediğim gibi bu riski göze almak zorundasın.
Başarılar dilerim.

Teşekkür ederim ama hangi videoda gördüğümü hatırlamadığım bir “Alan Walker” olayı görmüştüm geçtiğimiz günlerde. Ama dediğiniz gibi sanırım riski göze almak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı