Youtube Türkiye Rezilliği

Hangisi daha iyi?

• Youtube

Oy: 33 42,9%
  • Twitch

Oy: 40 51,9%
  • Dailymotion

Oy: 4 5,2%

• Oy verenlerin toplamı
    77
  • Anket kapandı .
Her yerde farkını koyuyor bizim vatandaşımız. Bir kerede faydalı yararlı birşey yapsalar çok şaşırırım. Her mecranın suyu çıkıyor.

Youtube'da para kazanmanın etkin olabilmesi için en az 4 bin saat izlenme süresi ve bin abone
gerekiyor. Bence en mantıksız olan şeylerden birisi de bu.

Bir de eklenti kullanarak Youtube'da görmek istemediğim kanalları engelliyorum.

Bu işi ticaret için yapanlara karşı çıkıp Ruhi Çenet'i övmek nası bir duygudur anlamış değilim. Sosyal medya, şov dünyası olmasına karşın hala kıyıda köşede işini çok güzel yapanlar var.

Youtube Türkiye, Enes Batur döneminde büyük bir evrim geçirdi. Bu dediğime takılı kalmayın. Çünkü tek sorun Enes Batur değil. O ve onu izleyen çocuklar. Özet olarak, Youtube Türkiye geri dönüşü olmayan bir yola girdi. Ne yapsak boş:dikkatli:

Youtube'un Türkiye kolunun bu hale gelmesinde insanların öğrenmekten ziyade eğlenmeyi sevmesinin de etkisi vardır. Fakat eğlence tabiri de kişiden kişiye değişiklik gösterir; sen müzik dinleyerek eğlenirsin, o ''evde evcil kutup ayısı besleyen adam'' videosunu izleyerek eğlenir.

Düzelebileceğini hiç zannetmiyorum. Çünkü çocuklar bağımlı olmuş bu konuda. Çıkıp dışarıda top peşinde koşturan çocuklar yok artık, elinde telefon-tablet ile boyun eklemini aşındıracak bir pozisyonda saatlerce Youtube'ta takılan çocuklar var. Akılları başlarına gelecek elbette ama o gün geldiğinde çok geç olacak gibi.

Kaliteli içerik üretme çabasında olan az sayıda kanal var ve gereken ilgiyi görmüyorlar, kalitesiz içeriğe sahip olan kanalların hepsi de büyük punto ile video başlığı yazıp türlü şaklabanlıklar yaparak tıklanma sayısını artırma çabasındalar.

Youtube'a ayırdıkları vakti okumaya ayırsalar en azından düzgün cümle kurmayı başarabilecek bu çocuklar. Okumuyorlar, okuduklarını da anlamıyorlar.

Ben açıkçası bu konuya Kadir Kirişçi'nin bu videosuyla cevap vermek istiyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı