YouTube uzun videolarımı öne çıkarmıyor

tameravndk

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle selam dostlar. Lafı uzatmadan direkt konuya girmek istiyorum. Bu yılın başlarında bir YouTube kanalı açıp öylesine editler paylaşıyordum sonradan attığım videolar tutmaya başladı hatta bir videom 250 bin görüntülemeyi gördü. Fakat yaklaşık 2 ay önce haksız yere kanalım kapandı. YouTube'a itiraz ederek kapandıktan yaklaşık 1 ay sonra kanalı geri açtım. Dolayısıyla kanalım 1 ay kapalı kaldı. Kanalım açıldıktan sonra en çok izlenen videolarımın günlük ortalama görüntüleme yüzdesi çok düştü ayrıca attığım uzun videolar önceden tutuyordu şimdi 20 görüntüleme bile olmuyor öyle söyleyeyim. Bende YouTube Shorts'dan devam etmeyi denedim ve oldu YouTube Shorts'lar ile kanalımı yeniden toparladım fakat ne kadar uğraşsam abone kazansamda attığım uzun videoların hiçbiri YouTube tarafından öne çıkarılmıyor. Acaba neden? Nasıl düzeltebilirim? Fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. Hepinize şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun cevabı çok basit. İnsanlar artık vaktini yarım saatlik videolarda değil de 15-20 saniyelik Shorts adı altında devam ederek harcıyor. Bir bilgiyi 15 dakikalık videodan öğrenmek yerine 15 saniyelik videodan öğrenmek arasındaki fark gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca kanalınızın uzun süre kapalı kalmasından dolayı süreklilik kesildiği için aktiflik düşmüştür. Shorts videolardan devam etmenizi öneririm. Derdiniz eğer izlenme süresini aşıp para kazanmak ise, Shorts videolardan bu iş daha kolay oluyor.

Bunun cevabı çok basit. İnsanlar artık vaktini yarım saatlik videolarda değil de 15-20 saniyelik Shorts adı altında devam ederek harcıyor. Bir bilgiyi 15 dakikalık videodan öğrenmek yerine 15 saniyelik videodan öğrenmek arasındaki fark gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca kanalınızın uzun süre kapalı kalmasından dolayı süreklilik kesildiği için aktiflik düşmüştür. Shorts videolardan devam etmenizi öneririm. Derdiniz eğer izlenme süresini aşıp para kazanmak ise, Shorts videolardan bu iş daha kolay oluyor.
Hocam zaten izlenme saatim 8000 saat civarında sadece 1000 aboneye ihtiyacım var fakat. Demek istediğim şu ki kanalım kapanmadan önceki attığım uzun videolardaki aktiflik oranı şu an dibe vurdu bunu anlamaya çalışıyorum ve nasıl düzeltebileceğimin yollarını arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı