YouTube ve Haterlar

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Bir şey soracağım. Bir kanal videoyu atıyor. Ve çıkar çıkmaz izlemeden dislike atıyorsunuz.
Aranızda bunu yapan var mı?

Örneğin, Enes batur. Hani "Major of The Velets".
Mesela öyle sıkı takip ediyor ki çocuklar; 1 saat Enes batur diyerek zikir bile çekiyorlar.

Bence boş verin izlemeyin direkt. Eğer benim gibi "kendi ve takipçileri ile giderek cahilleşiyor" düşüncesindeyseniz, buna hiç değmez.
Çünkü bu davranış, istemeyerek te olsa kin kusmadır. Bu da siz güzel dostlarıma, yakışmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey soracağım. Bir kanal videoyu atıyor. Ve çıkar çıkmaz izlemeden dislike atıyorsunuz.
Aranızda bunu yapan var mı?

Örneğin, Enes batur. Hani "major of the velet".
Mesela öyle sıkı takip ediyor ki çocuklar; 1 saat Enes batur diyerek zikir bile çekiyorlar.

Bence boş verin izlemeyin direk. Eğer benim gibi "kendi ve takipçileri ile giderek cahilleşiyor" düşüncesindeyseniz, buna hiç değmez.
Çünkü bu davranış, istemeyerek te olsa kin kusmadır. bu da siz güzel dostlarıma, yakışmaz.
Çok güzel anlatmışsın. Enes Batur'a aboneyim ama izlemiyorum.

Ben sevmediğim kanalı izlemem. Hatta o kanal benim için hiç var olmamıştır. Videoyu açar açmaz Disslike attığım video şuana kadarda hiç olmadı. Zaten zekiysen karşındakini yok sayarsın.

Büyük kanallara girip de videolara dislike atan kişi benim görüşümce aslında o kişiye yardım etmiş olur, izlenme gidiyor sonuçta. Ben tıklamıyorum bile videoya sırf izlenme gitmesin diye. Benim gibi düşünen yüz binlerce insan olsa, boş videolar çeken kanallara zarar ettiririz.

Büyük kanallara girip de videolara dislike atan kişi benim görüşümce aslında o kişiye yardım etmiş olur, izlenme gidiyor sonuçta. Ben tıklamıyorum bile videoya sırf izlenme gitmesin diye. Benim gibi düşünen yüz binlerce insan olsa, boş videolar çeken kanallara zarar ettiririz.
Doğru.

Videolar izlenme sürelerine göre para alıyorlar. Sen bir kez tıkladın diye hemen oraya tık gitmiyor.

İlk önce videonun içeriğine bakarım eğer emek yoksa dislike atarım. Hoşuma gitmiyor diye asla dislike atmam. Ama bazıları var ki hiç sadece komik videolar izleyip para kazanıyorlar o tür insanları hiç sevmiyorum. Kimiside var emek veriyor cidden farklı farklı içerikler buluyor ve kaliteli içerikler o insan için elimden gelen her şeyi yaparım.

Hoşunuza gitmeyen şeyler karşınıza çıkıyorsa ya hesabınız yenidir ya da YouTube algoritması sabrınızı sınıyor. Alakasız önerilere ilgilenmiyorum veya kanalı önerme demenizin uzun vadede her türlü faydası dokunur. Görmek istemediğim şeylerden haberim bile olmuyor, böylece takip ettiğim kanallarım beklentimi vermemesi dışında beğenmeme özelliğini kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı