YouTube vergi sistemi değişti mi?

Kadir008

Centipat
Herkese iyi forumlar, internette takılırken bi anda YouTube vergi sistemi değişti diye video gördüm ondan Sonra'da araştırdım çok karışık bir sistem. 18 yaş altı bile vergi vermek zorunda düşünün. Kafama takıldı çünkü bende YouTube kanal açıcaktım kararlıydım ama hevesim kaçtı.

Şimdi sormak istediğim şu bu söylentimi yoksa YouTube Türkiye'de artık geçerlimi 2016, 2018, 2019'da bu söylentiler vardı ama olmadı.

Herkese iyi forumlar, internette takılırken bi anda YouTube vergi sistemi değişti diye video gördüm ondan Sonra'da araştırdım çok karışık bir sistem. 18 yaş altı bile vergi vermek zorunda düşünün. Kafama takıldı çünkü bende YouTube kanal açıcaktım kararlıydım ama hevesim kaçtı.

Şimdi sormak istediğim şu bu söylentimi yoksa YouTube Türkiye'de artık geçerlimi 2016, 2018, 2019'da bu söylentiler vardı ama olmadı.
Küçük kanallar vergi ödemiyordur.

Kendi cüzdanınızdan değil kazandığınız para üzerinden oran olarak vereceksinizdir herhalde ki para kazanmak artık çok zor. Bu benim tahminim ama muhtemelen böyledir.

Mesut Çevik daha önceden de bu verginin olduğunu belirtmiş. Yeni bir şey değil.
Yaş fark etmeksizin vergi aldıklarını söylüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

A.

Kendi cüzdanınızdan değil kazandığınız para üzerinden oran olarak vereceksinizdir herhalde ki para kazanmak artık çok zor. Bu benim tahminim ama muhtemelen böyledir.

Kardeşim ama yok 18 yaş altındaysan muhasebeci tutacaksın diyor valla YouTube'dan soğuttular kanal açacaktım hevesim kaçtı 15 yaşındayım nasıl olacak gerçekten boyle bir şey var mı?

Google vergileri otomatik olarak kesip kazancı bize o şekilde vermiyor muydu?

Geri
Yukarı