YouTube videoları için ekran kaydedici ve video düzenleyici program önerisi

ARCADE34

Hectopat
Yer
Merkez/Niğde
Daha fazla  
Meslek
Endüstri'de Bilişim okuyorum.
Selam. Ben sistemimde akıcı bir şekilde kayıt alabileceğim bir ekran kaydedici ve rahatça videolarımı düzenleyebileceğim bir video düzenleyici önerisi istiyorum.

Sistem:
Lenovo G50-30 laptop.
Intel Celeron N8280 2.13GHz çift çekirdekli işlemci.
Intel HD Graphics 1.7GB iGPU.
8 GB 1066 MHz DDR3L RAM.
WD Black 7200RPM 500GB HDD.

Bu sistemde şu anda ekran kaydı için D3Dgear video editleri için ise Camtasia 9 ve VSDC video editor kullanıyorum fakat D3Dgear performanslı bir şekilde kayıt alsa da kaliteyi bence epey bozuyor ve ekranım hafif bulanık oluyor. Ekran kaydı içinde Camtasia 9 kullanmayı denedim ve epey güzel işler çıkardı fakat niyeyse fareyi bazen gösteriyor bazen göstermiyor bir tuhaf yani. OBS zaten epey lag yapıyor kaydettiği videolarda. Video düzenleyici kısmında söylediğim iki video düzenleyicide gayet kullanışlı fakat arayüzde ve Render'da epey kasılıyorlar. Yani render süresini çok fazla kafaya takmıyorum ama videoları düzenlerken kasılmaları epey can sıkıcı. Yeni önerilerinizi bekliyorum.

Kayıt için OBS.
Edit için Vegas.
OBS ücretsiz, Vegas'ın ilaçlısı mevcut.
Ama işlemciniz güçlü değil editlerken mecbur kasılcak. Movie Maker deneyebilirsiniz.

Buradakiler işine görecektir.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-16 182300.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-16 182300.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 26
OBS Studio yaygın olarak kullanılır.

Düzenleyici olarak da Premiere Pro.

Kayıt için OBS.
Edit için Vegas.
OBS ücretsiz, Vegas'ın ilaçlısı mevcut.
Ama işlemciniz güçlü değil editlerken mecbur kasılacak. Movie maker deneyebilirsiniz.

Buradakiler işine görecektir.

Kayıt için OBS öneriyorum.

OBS sistemimde kasıyor en başta dediğim gibi.
Vegas Pro ise epey karmaşık gibi.

Ben pitivi kullanıyorum. Senin için işe yarar mı bilmem? Kdenlive'da olabilir veya DaVinci resolver önerilir.

Bahsettiklerinizin görsellerine baktım ama bir tek DaVinci Resolve kolay göründü onunda boyutu kafamı karıştırdı yaklaşık 2.5GB boyutu var ve sistemimi zorlar mı diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı