YouTube videolarında gamalı haç kullanmak yasak mı?

Eğer ham içeriklere sahip bir medya kuruluşu veya özel izinlerin yoksa, direkt Nazi vb. içeren döneme ait görüntülerinde video kaldırılacaktır. Yani gamalı haç olmasa bile o döneme ait görüntüleri, bireysel kullanıcıların yayınlamasına izin vermiyorlar.

Kabaca o kanaldan emin olmaları ve sorun çıkarmaması gerekiyor. Fotoğraflara galiba izin veriyorlar. Ama herhangi bir konuşma veya video içeriyorsa direkt yüklenmesini önlüyorlar diye biliyorum. YouTube araştırırsan da zaten çoğu video gibi görüntüleri büyük ve köklü haber kanalları yayınlıyor. Bana daha çok arşiv amaçlı yayınlanmasına izin veriliyor gibi geliyor.

Kendin çizimler vb. ile anlatıyorsan sorun çıkarmıyor. Gamalı haç kullanmak ise büyük ihtimalle yasaktır veya para kazanma gibi şeyleri önlüyor olabilir.

Son düzenleme:
Bir tarih videosu yaptım, nazi Almanyası Türkiye dostluk anlaşması kısmı vardı. Orada gamalı haç sorun yaratır mı? Sarı dolar ihtar vesaire?
Tedbiri elden bırakmayın. Fakat Yusuf Kayaalp çekiyorsa ve sıkıntı çıkmıyorsa sizde de övmezseniz sıkıntı olmaz. YouTube, tarih videolarında istisna uygulayabilir belki.

Çok göze çarpmıyorsa bir şey olmaz.
Fotoğrafı göstereyim, 3 saniye gibi bir zamanda gözüküyor zaten
1680285398736.png

Tedbiri elden bırakmayın. Fakat Yusuf Kayaalp çekiyorsa ve sıkıntı çıkmıyorsa sizde de övmezseniz sıkıntı olmaz. YouTube, tarih videolarında istisna uygulayabilir belki.
Tarihi olabildiğince objektif anlatmaya çalıştım, övme falan yok. Hitleri seviyor olabilirim ama övme vesaire yok.

Eğer ham içeriklere sahip bir medya kuruluşu veya özel izinlerin yoksa, direkt Nazi vb. içeren döneme ait görüntülerinde video kaldırılacaktır. Yani gamalı haç olmasa bile o döneme ait görüntüleri, bireysel kullanıcıların yayınlamasına izin vermiyorlar.

Kabaca o kanaldan emin olmaları ve sorun çıkarmaması gerekiyor. Fotoğraflara galiba izin veriyorlar. Ama herhangi bir konuşma veya video içeriyorsa direkt yüklenmesini önlüyorlar diye biliyorum. YouTube araştırırsan da zaten çoğu video gibi görüntüleri büyük köklü haber kanalları yayınlıyor. Bana daha çok arşiv amaçlı yayınlanmasına izin veriliyor gibi geliyor.

Kendin çizimler vb. ile anlatıyorsan sorun çıkarmıyor. Gamalı haç kullanmak ise büyük ihtimalle yasaktır veya para kazanma gibi şeyleri önlüyor olabilir.
Hocam, sadece fotoğraf var gösterdiğim gibi. Küçük bir kısımda var.

Pekâlâ. Sorun olmaz o zaman. Çıkarsa canınız sağolsun. YouTube'un katı kuralları işte, ne yapalım?
Hitlerin soykırımlarıda küçümsenmez ama. Youtube da haklı. Düşünsenize bir almansınız ve youtube da hitleri öven video var. Siz bir alman olarak içerik üreticisine ana bacı söversiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı