Çözüldü YouTube videosu HD çözünürlüğe işlenirken takılı kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, kanalımda 60 civarı video var ve sadece bu videoda sıkıntı yaşadım. Videomun süresi 58 dakika, bir önce ki videom da 53 dakikaydı ve böyle bir hata ile karşılaşmamıştım. Bugüne kadar hiçbir videomda böyle sorunla karşılaşmıyordum. Yaklaşık 30 saattir falan bu şekilde kaldı. Videoyu kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim belki buga girmiştir diye fakat yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Normalde işleme süresinde HD işleme %100'e geldiğinde direkt işlenmesi bitiyordu ekran görüntüsünde paylaştığım gibi "Neredeyse Bitti" ve "Beklenenden uzun sürdü" gibi hatalar vermiyordu videolarım. 2K çözünürlükte 24K bitrate ile render aldım. Videonun boyutu 9.80 GB fazla da değil her şey olması gerektiği gibi. Sorunum neden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan var mı?

1686173244971.png

Çözüm
Bitene kadar bekleyin, benim videolarda da bazen böyle oluyor. 3 gün sürdüğü de olmuştu bazılarının.
Bu sefer uzun sürmedi konuyu açtıktan bi 30-40 dk sonra işlemesi bitmiş videomun. Bu 2.yükleyişimdi. İlk yüklememde 30 saat beklemiştim işlenmemişti normalde işlenmesi 1-2 saati geçmiyordu videolarımın. Bir de ekstra olarak bu sorunu yaşayanlar ve olur da düzelmezse diye yabancı forumlarda bulduğum çözüm yolunu paylaşayım:

Youtube Studio'ya girip video düzenleyiciye giriyorsunuz,
1686174804635.png
"Orijinale döndür" seçeneğine basıp videonun tekrardan işlenmesini bekliyorsunuz. Yabancı forumlarda gözlemlediğim kadarıyla bunu yapmak genel olarak sorunu çözmüş. Olur da saatlerce, günlerce beklemenize rağmen videonun HD işlenmesi bitmez ise silip tekrar yüklemek yerine ilk bu işlemi deneyin.
Bitene kadar bekleyin, benim videolarda da bazen böyle oluyor. 3 gün sürdüğü de olmuştu bazılarının.
Bu sefer uzun sürmedi konuyu açtıktan bi 30-40 dk sonra işlemesi bitmiş videomun. Bu 2.yükleyişimdi. İlk yüklememde 30 saat beklemiştim işlenmemişti normalde işlenmesi 1-2 saati geçmiyordu videolarımın. Bir de ekstra olarak bu sorunu yaşayanlar ve olur da düzelmezse diye yabancı forumlarda bulduğum çözüm yolunu paylaşayım:

Youtube Studio'ya girip video düzenleyiciye giriyorsunuz,
1686174804635.png
"Orijinale döndür" seçeneğine basıp videonun tekrardan işlenmesini bekliyorsunuz. Yabancı forumlarda gözlemlediğim kadarıyla bunu yapmak genel olarak sorunu çözmüş. Olur da saatlerce, günlerce beklemenize rağmen videonun HD işlenmesi bitmez ise silip tekrar yüklemek yerine ilk bu işlemi deneyin.

Çözüm

Geri
Yukarı