YouTube'a 120 FPS video atılabilir mi?

Knktrc35

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI B450M Pro
Rx580 (8GB) Armor OC
Ryzen 5 1600 3.20 Ghz
16 GB Corsair 3000Mghz (8x2) Ram
480 GB Toshiba SSD
Thelmaltake V200 Kasa + 600W 80+ Psu
Soğutucu: Cooler Master mlMasterair Ma410p
Meslek
Serbest Meslek
Merhaba selam, 120 FPS kayıt alıp 120 render aldığım videom Youtuba'a attığımda 60 FPS oluyor. Yabancı kaynaklardan araştırdıgımda bazıları mümkün olmadığını söyluyor, bazı videolara baktıgım da ise harbi 120 FPS atıldığını görüyorum. 120 FPS video atmak mümkün mü YouTube'a?

Son düzenleyen: Moderatör:
8K 120hz videolar var atılıyor demekki.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gerçekten 120hz mi ?

Bildiğim kadarıyla 120 FPS desteklemiyor youtube ve yukarıda ki video da 8K 60 FPS var. Siz isterseniz 240 FPS video yükleyin youtube maksimum 60 FPS de şu an.

Merhaba selam, 120 FPS kayıt alıp 120 render aldığım videom Youtuba'a attığımda 60 FPS oluyor. Yabancı kaynaklardan araştırdıgımda bazıları mümkün olmadığını söyluyor, bazı videolara baktıgım da ise harbi 120 FPS atıldığını görüyorum. 120 FPS video atmak mümkün mü YouTube'a?
Youtubeda 120 fps video desteği yok ama
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videonun başında 2x hızına aldığında 120 fps olduğunu söylüyor ancak ne kadar doğru bilemem.

YouTube'da 120 FPS video desteği yok ama
bu videonun başında 2X hızına aldığında 120 FPS olduğunu söylüyor ancak ne kadar doğru bilemem.

Videonun mantığı şu:
60 FPS = 1X.
120-60 = 60.
120 FPS = 2X.

Evet izledim, izliyecilere 2X'e alıp izleyin demek biraz garip oluyor, normal hızda 120 FPS videolarada denk geldim onlar nasıl yapıyor peki.

Evet izledim, izliyecilere 2X'e alıp izleyin demek biraz garip oluyor, normal hızda 120 FPS videolarada denk geldim onlar nasıl yapıyor peki.
Öncelikle YouTube'da 120 FPS seçeneği yok ama videoyu daha akıcı yapma yöntemleri var. Mesela bir videoyu 360 FPS kaydedip YouTube'a yüklerseniz daha akıcı gözükecektir. Edit programında ise bir videoya Motion Blur eklerseniz (RSMB efekti gibi) videonuz daha akıcı gözükecektir ancak kalitede düşüş olabilir.

120 atsanda Youtube'a yüklenince 60 oluyor. Yalnızca kaliteyi arttırabilirsin FPS artmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı