YouTube'a atılan videonun kalitesi düşüyor

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
OBS üzerinden kayıpsız kalite mkv video kaydı alıyorum normal olarak izlediğimde cam gibi görüntü fakat YouTube'a yüklediğimde sanarsın yayındaymış edasıyla hareket ettiğimde bulanıklaşma oluyor nasıl çözebilirim?

Hocam youtubea atmadan önce renderlıyor musunuz? Youtubea video atmayalı çok uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarıyla kendiniz render atmazsanız youtube otomatik atıyordu ve bozulmalara sebep oluyordu.

Videoları 2K veya 4K yüklemek de 1080P gibi kalitelerdeki görüntüyü etkiliyor.

Bu konuda çok bilgim yok. Ama Panda ve Dosta kayaoğlu çok kez belirtmişti. Dost bu yüzden 2K yayın yapıyor. Panda ise tüm videoları 4K yüklemeye çalışıyor.

Videoları 2K veya 4K yüklemek de 1080P gibi kalitelerdeki görüntüyü etkiliyor.

Bu konuda çok bilgim yok. Ama Panda ve Dosta kayaoğlu çok kez belirtmişti. Dost bu yüzden 2K yayın yapıyor. Panda ise tüm videoları 4K yüklemeye çalışıyor.
Şimdi ben 1080p oynasam fakat çıkışı yeniden boyutlandırdan 4K yada 2K seçip kayıt alsam daha mı iyi olur öyle bir şey yapabilirmiyim?

MP4 olarak kaydedip paylaşmayı deneyin.
Denedim hocam farketmiyor.

Hocam youtubea atmadan önce renderlıyor musunuz? Youtubea video atmayalı çok uzun zaman oldu ama hatırladığım kadarıyla kendiniz render atmazsanız youtube otomatik atıyordu ve bozulmalara sebep oluyordu.
Render atmadan atıyorum hocam.

Şöyle bir araştırdım ve VP9 codec ile yükleyince kalite artıyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca video yorumlarına da göz atın. Bazı sorun yaşayanlar olmuş. Onlar için de içerik üreticisi çözümleri yazmış.

2023-05-21_23-16.png

Şöyle bir araştırdım ve VP9 codec ile yükleyince kalite artıyormuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca video yorumlarına da göz atın. Bazı sorun yaşayanlar olmuş. Onlar için de içerik üreticisi çözümleri yazmış.

Eki Görüntüle 1788258
Teşekkürler hocam evet farkettim bende 1 adet 2K videom vardı o VP9 Codec almış ve kalite bozulmuyor 1080p videolarım AVC1 bu arkadaşın yaptığı gibi 2K render alıp yüklersek sorun çözülecek anladığım kadarıyla. <3

Geri
Yukarı