YouTube'a yüklenen video kalitesi düşük

Daha fazla  
İyi günler

DVD'den MP4'e dönüştürdüğüm bir videoyu, bugün bir internet kafede YouTube'a yüklemek istedim. Bu benim için bir ilkti.

Video eski bir video, 4:3 oranında ve 90 dakika uzunluğundaydı. Boyutu 1.7 GB civarındaydı.

Tahminen 30 dk sonra “süre uzun” uyarısı vererek, video yüklenmesi tamamlanmadı. (Oysa 10 saatlik videolar var YouTube'da.)

Tekrar yeni baştan denedim. Bu sefer (neden bilmiyorum) süre uzun uyarısı vermeden video yüklendi.
Fakat bu sefer de görüntü kalitesi çok düşmüştü, 360p olarak görünüyordu.

Video zaten eski bir kasetten oluşturulmuştu. Ama görüntü kalitesi yüklemeden sonra daha da kötüleşti. Haliyle sildim.

Ben nerede hata yapıyorum. Hangi ayarı yanlış yapıyorum?

En az elimdeki MP4 kalitesinde olacak şekilde bu videoyu yükleyebilir miyim YouTube'a?

süre uzun uyarısı vermeden video yüklendi.
Fakat bu sefer de görüntü kalitesi çok düşmüştü, 360p olarak görünüyordu.
Video yüklendikten ne kadar süre sonra kontrol etmiştiniz? Youtube'un videoyu işlemesi biraz sürüyor haliyle ilk başta video kalitesi düşük gözüküyor.

Video yüklendikten ne kadar süre sonra kontrol etmiştiniz? Youtube'un videoyu işlemesi biraz sürüyor haliyle ilk başta video kalitesi düşük gözüküyor.
Cevabınız için teşekür ederim.

Doğrusu sabırsızlıkla beklediğim için; hemen anında kontrol etmiştim. Ve kaliteyi düşük görünce ve 360p’den başka bir seçenek görmeyince, hayal kırıklığıyla internet kafeden ayrılmıştım.

Youtube’un özelliği bahsettiğiniz gibiyse o zaman yarın aynı işlemi tekrar yapayım. Bu sefer birkaç saat sonra kontrol edeyim.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Doğrusu sabırsızlıkla beklediğim için; hemen anında kontrol etmiştim. Ve kaliteyi düşük görünce ve 360P'den başka bir seçenek görmeyince, hayal kırıklığıyla internet kafeden ayrılmıştım.

YouTube'un özelliği bahsettiğiniz gibiyse o zaman yarın aynı işlemi tekrar yapayım. Bu sefer birkaç saat sonra kontrol edeyim.

Rica ederim. DVD'den MP4'e dönüştürme yaptığınızda videonun çözünürlüğü kaçtı?

Rica ederim. DVD'den MP4'e dönüştürme yaptığınızda videonun çözünürlüğü kaçtı?
Çözünürlük Dvd orjinal hali
720/576 idi
Format Factory ile Mp4’e dönüştürünce aynı 720/576 kaldı.

Ama Freemake ile Mp4’e dönüştürünce 768/576 oldu.

Yani Freemake ile 720’den 768’e çıktı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı