YouTube'a yüklenen videonun kalitesi düştü

Makaleler
1
Premiere Pro ile bir video kurguladım. Sorunsuzca renderladım. Render aldıktan sonra videoyu kontrol ettim. Herhangi bir problem yoktu. YouTube'a videoyu yükledikten sonra videodaki pikselleşme sayısı epey bir arttı. Bunun sebebi nedir? Daha önceki videolarımda böyle sorun olmamıştı.

YouTube, boyuttan tasarruf etmek için yüklenen videoları bayağı bir sıkıştırıp kalitesini düşürüyor. Ek olarak küçük kanallarda sunucuları yormamak için çabucak dönüştürecek ayarlar kullanıyor, bu da daha da fazla kalite düşüşüne yol açıyor.

Bitrate kaynaklı sanırım. Özellikle yoğun parçacıklı sahnelerde pikselleşme yaşanıyorsa, render ayarlarınızda Bitrate değerini yükseltin. Deneme amaçlı 3-4 saniyelik pikselleşme olan kısımları tekrar render alın ve farklı bitrate değerleri kullanın. Gizli olarak YouTube'a yükleyin ve hangisinde pikselleşme ortadan kalkıyorsa o bitrate değerini kaydedin.

YouTube, boyuttan tasarruf etmek için yüklenen videoları bayağı bir sıkıştırıp kalitesini düşürüyor. Ek olarak küçük kanallarda sunucuları yormamak için çabucak dönüştürecek ayarlar kullanıyor, bu da daha da fazla kalite düşüşüne yol açıyor.
Hocam aynı ayarları kullandım render alırken. YouTube'a yükledim videoyu kameram Minecraft'dan halliceye dönmüş. Neden böyle oldu hala anlamadım.
Bazen bir süre 360p de kalıyor o muhabbettendir, düzelir.
Hocam onunla alakası yok. Videonun işlemesi bitti 720p izlenebiliyor şuan.
Bitrate kaynaklı sanırım. Özellikle yoğun parçacıklı sahnelerde pikselleşme yaşanıyorsa, render ayarlarınızda Bitrate değerini yükseltin. Deneme amaçlı 3-4 saniyelik pikselleşme olan kısımları tekrar render alın ve farklı bitrate değerleri kullanın. Gizli olarak YouTube'a yükleyin ve hangisinde pikselleşme ortadan kalkıyorsa o bitrate değerini kaydedin.
Hocam target bitrate 10, high bitrate 12 olarak kaydetmişim videoyu. Sizce 720p çözünürlük için normal değil mi?

Hocam target bitrate 10, high bitrate 12 olarak kaydetmişim videoyu. Sizce 720p çözünürlük için normal değil mi?
Benim de maksimum bitrate ayarlarında Resolve üzerinden render aldığım video çamura dönmüştü, bir nebze düzeltiyor bitrate arttırmak ancak dosya boyutunda sorun yaratıyor. Değmeyecek bir çözüm olur.

Geri
Yukarı