YouTube'a yüklenen video kalitesizleşiyor

Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video 1080p, ve kaliteli bir şekilde çektim, normal video kaliteli mis gibi gözüküyor fakat YouTube'da kalitesizleşiyor.

İlk 20 saniyesi kalitesiz sonrası kaliteli 01:28'de video 1 saniyeliğine duruyor ve kalite tekrar düşüyor Youtueb'a videoyu bir daha yüklemeyi denediniz mi?

Bitrate düşük gibi. Videoyu başka bir codec de yüklemeyi deneyin. VP09 veya h.265 codecinde yüklemeyi deneyebilirsin.
Örnek olarak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1704015320661.png

Senin yüklediğin video avc olarak yüklenmiş.

Bitrate düşük gibi. Videoyu başka bir codec de yüklemeyi deneyin. VP09 veya h.265 codecinde yüklemeyi deneyebilirsin.
Örnek olarak:

Eki Görüntüle 2069708

Senin yüklediğin video avc olarak yüklenmiş.
Kanka aslında daha önce bu sorunu çözmeye çalışmıştım ve senin dediklerine rastlamıştım, bende bir videoyu vp09 olarak yükledim ama bence yine bulanık bir de sen bakar mısın?

Kanka aslında daha önce bu sorunu çözmeye çalışmıştım ve senin dediklerine rastlamıştım, bende bir videoyu VP09 olarak yükledim ama bence yine bulanık bir de sen bakar mısın?

Gayet kaliteli duruyor. FPS düşük sanki o da oyun içi FPS yüzünden sanırım.

Gayet kaliteli duruyor. FPS düşük sanki o da oyun içi FPS yüzünden sanırım.
Kanka aynı videoyu yükledim vp9 yine öncekinden daha iyi ama yine bir kalitesizlik var (1080 de)

2K da idare eder ama

Kanka aynı videoyu yükledim VP9 yine öncekinden daha iyi ama yine bir kalitesizlik var (1080 de)

2K da idare eder ama.

Hem telefondan, hem de TV'den izledim sabit yerlerde görüntü güzel gözüküyor. Diğer yerlerde FPS düşüklüğünden dolayı Motion blur efekti olulşuyor, doğal olarak görüntü bulanık duruyor.

Kanka aynı videoyu yükledim VP9 yine öncekinden daha iyi ama yine bir kalitesizlik var (1080 de)

Videoyu dönüştürdün mü, yeniden mi kayıt ettin? Eğer dönüştürdüysen video 2 kez sıkıştırılmış olacak o yüzden kalite kaybı yine olacak. Watch Dogs videosu gayet güzel duruyor bu arada.

Hem telefondan, hem de TV'den izledim sabit yerlerde görüntü güzel gözüküyor. Diğer yerlerde FPS düşüklüğünden dolayı Motion blur efekti olulşuyor, doğal olarak görüntü bulanık duruyor.

Videoyu dönüştürdün mü, yeniden mi kayıt ettin? Eğer dönüştürdüysen video 2 kez sıkıştırılmış olacak o yüzden kalite kaybı yine olacak. Watch Dogs videosu gayet güzel duruyor bu arada.
Yani bu durumu düzeltmek için vp9 olarak kaydetmeliyim, vp9 olarak kaydetmek içinde 2k olarak kaydetmeliyim değil mi? Aynı videoyu capcuta atıp hiç bişey yapmadan 2k olarak exportladım bu arada dönüştürdüm yani.

Hocam bu arada biraz bu video işinden felan anlıyor gibi duruyorsunuz, sizce bu izlenmeleri az buçuk da olsa arttırmak için ne yapmam lazım? kısa ve öz yapmaya çalışıyorum izlenmesi için ama bazılarınıda hatıra olarak kalması için yükledim yalan yok :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı