YouTube'da Creative Commons lisansı ne işe yarar?

MevlütCanToy

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben kemanla çaldığım şarkıları paylaşacağım. Creative commons yaparsam lisansı telif yemem değil mi? İnternette Creative commons telif hakkı sahipliği sizde kalır diyor. Görmezden gelip cevaplamamazlık yapmayın. Bir de hangi şarkılar telifsiz? Sayın moderatörler konuyu öne çıkarıyorum kimse cevap yazmıyor.

Senin kemanla çaldığın şarkıya kim nasıl telif atsın? Senin özgün olarak yaptığın bir içerik olur. Creative Commons yaparsan senin telifinde olur o içerik. Başkası kullanırsa kanalında, telif atabilirsin.

Senin kemanla çaldığın şarkıya kim nasıl telif atsın? Senin özgün olarak yaptığın bir içerik olur. Creative Commons yaparsan senin telifinde olur o içerik. Başkası kullanırsa kanalında, telif atabilirsin.
Hocam ben videolarımı Creative commons olarak mı yükleyim yoksa standart mı? Bir de kpop, pop, türk sanat müziği mi çalsam büyük kitleye ulaşırım yoksa hepsini mi çalayım?

Şarkı size ait ise Creative Commons seçmeniz durumunda başka kişiler çalışmanızı size atıfta bulunarak kullanabilir. Şarkı size ait değilse veya Public Domain(kamu malı) durumunda değilse videonuz Content ID tarafından işaretlenecektir. Bu durumda seçme hakkı sunmuyor zaten.

Şarkı size ait ise Creative Commons seçmeniz durumunda başka kişiler çalışmanızı size atıfta bulunarak kullanabilir. Şarkı size ait değilse veya Public Domain(kamu malı) durumunda değilse videonuz Content ID tarafından işaretlenecektir. Bu durumda seçme hakkı sunmuyor zaten.
Hocam şarkı bana ait olduğunu nereden anlarım? Hangi lisansı seçmeliyim?

Geri
Yukarı