YouTube'da hız sınırı sorunu

runno

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun zamandır bu sorunla karşı karşıyayım sorunun ISS kaynaklı olduğunu düşünmekteyim. Sorun tam olarak şu öncelikle 100 Mbit Millenicom fiber internet kullanıcısıyım. Hız testi yaptığımda sonuçlar gayet normal 90-95 Mbit arası çıkıyor. Fakat gel gelelim YouTube'da tam bir felaket 1080P video dahi izlenmiyor. YouTube ile aramda ki hız 6 Mbit civarında. Farklı bilgisayar, telefon, tarayıcı, DNS her şeyi denedim hiçbirinde değişiklik olmadı. Sadece VPN ile bağlandığımda sorunsuz şekilde 80 Mbit civarı hız alıyorum ve 8K videolar dahi çok seri açılıyor. Millenicom 3 aydır beni oyalıyor ve sorunun iç tesisattan kaynaklı olduğunu söylüyordu. İç tesisat dediğide 1 metre modemden PC'ye gelen kablo sanırım çünkü diğer kabloların tamamı daire içine kadar fiber kablo. Neyse bugün TT ekibi geldi ve iç tesisatı, hat değerlerini vs. kontrol etti her şeyin süper olduğunu hiçbir sorun olmadığını söylediler, tam beklediğim gibi sonuçta sorun olsa sadece YouTube'da olmaz genel bir sorun olurdu, fakat Millenicom hala sorun olmadığını diretmekte. Sizden ricam acaba sorun sadece bende mi yoksa genel bir sorun mu var? Ya da bu sorunu nasıl çözerim? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
VPN açıkken sonuç:

VPNli youtube.jpg

VPN kapalıyken günün her saati durum bu:

VPNsiz Youtube.jpg

Hız testi sonucum:

hız sonucu.jpg

güncel

Son düzenleme:
BTK,E Devlet üzerinden de şikayet açsanız yine aynı bahaneleri duyarsınnız. Türk Telekom ekibinden iç hat-tesisat ile ilgili hiçbir problem olmadığının yazılı bir kanıtını isteyip Tüketici haklarına başvurmanız aynı yöntemle BTK E Devlet'e başvurmanız daha sağlam olur.

Sanırım kimse sorunun çözümünü bilmiyor millenicom yardımcı olmamakta ısrarcı en iyisi tüketici hakem heyetine başvurayım şansımı bir de orda deneyeceğim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı