YouTube'da izinsiz videom paylaşılmış

Öncelikle merhaba, ben arkadaşlar arasında bir gruba bir video attım. Videoda ben ve bir arkadaşım daha var. İkimiz de videonun paylaşılmasından rahatsız olduk gruba sorduğumuzda herkes ben atmadım dediler.
Yani siz bir plartformdan bir video attınız ve bir kişi bu videoyu YouTube'da sizden önce yayınladı.

Telif atılabileceğini sanmıyorum.

Telif hakkı diye bir şey var arkadaşım, atabilirsin büyük ihtimalle video kaldırılır.
Video urlsi diyor video sadece benim ve gruptakilerin galerisinde, ve izinsiz yüklenen youtube kanalında var

Yani siz bir plartformdan bir video attınız ve bir kişi bu videoyu YouTube'da sizden önce yayınladı.

Telif atılabileceğini sanmıyorum.

Videoda ben varım direkt yüzüm gözüküyor

Yetersiz. Yüzünüzün fotoğrafı, kimliğiniz vs. hepsini atmanız gerek kanıtlamak için.

Bunları YouTube'a atacaksam nereden atabilirim?

Şahsınıza ait herhangi bir Google hesabından YouTube Stüdyo'ya girin, o kısımda telif hakkı ile ilgili bölümde gereken adımları takip edin. İnceleme biraz sürebilir ama eğer ispatlanırsa video kaldırılacaktır.
Eğer ciddi bir durum varsa ve sorun yaşıyorsanız, gerekli mercilere başvurarak hakkınızı savunabilir hatta bundan tazminat bile alabilirsiniz lakin anladığım kadarıyla o kadar büyük bir durum yok.

Video dediğim gibi YouTube'da izinsiz paylaşılması hariç bir sosyal mecrada paylaşılmadı. Telif hakkı kapsamında mıdır yine de?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı