YouTube'da izlemediğim videolar geçmişimde görünüyor

CheyLoaN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
YouTube'da hiç izlemediğim videolar, yapmadığım aramalar geçmişimde görebiliyorum. Daha önceden aynı sebepten bir konu açılmış lakin verilen cevapların hiçbir ısınma sorunumu çözmüyor. Olay belli zamanlarda oluyor. Komşu ile aynı Wi-Fi üzerinden internet kullanıyoruz. Hiç şüphem yok ki komşunun kızının izlediği videolar bunlar. Şifreme veya hesabıma ulaşmaları ya da yanlışlıkla onların telefonundan benim hesabımın açılması imkansız. Benim tahminim, ağ üzerinden bir karışıklık oluyor gibi? Sorun ne olabilir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
her detayıyla tıpatıp aynı sıkıntıyı yaşıyorum, çözüm bulabildiniz mi?
Çözüm bulamadım. Ama her ne kadar kızın izlediği videolar olduğunu düşünsem de, video izleme botu olma ihtimali de var. İndirdiğimiz crack vs yazılımlar içerisinde instagram youtube vs videoları izleme like atma botları oluyormuş. Kanal hackerlere para veriyor, onlarda sendeki uyuyan zombi programını uyandırıyor, bir de bakıyorsun dinya kadar video izlenmiş.

Bir de işin IP tarafı var. Modem bir şekilde iki cihaza da aynı ip verirse olabilir.

Kesin bilen biri burada çıkmadı ne yazık ki.

Merhaba,

Benzer sorunla ben de karşılaştım arkadaşlar. Hem izleme geçmişimde hem de beğendiğim videolarda asla izlemediğim, izlemeyeceğim, beğenmediğim, beğenmeyeceğim videolar vardı. Bu videoları öyle videolar ki kimi bazı yabancı (ama çok ünlü olmayan) onaylanmış sanatçıların müzik videoları kimi Japon-Tayvan youtuberların videolarıydı. Yani izlemediğim ve benim hesabıma erişen bir başka yakınımın da izlemeyeceği videolardı. Bu sorun özellikle bir bilgisayarımda youtube’a girdiğimde oluyordu.

Ben de şüphelendiğim tüm uygulamalardan başlayarak tek tek kapatıp/kaldırıp denemeler yaptım. Sorun çözülmemişti. Aynı çözümü eklentiler üzerinden denedim ve kendi sorunuma sebep olan şeyi buldum. Ekte paylaştığım resimdeki eklenti Google Chrome tarafından aslında kaldırılmış. Ancak kaldırmadan önce bende yüklü olduğu için ve Google Chrome uzantı mağazasından kaldırıldığını haber de vermediği için bu uzantı kötü bir amaçla kullanılmaya başlanmış bilgisayarımda. Özellikle bu uzantıyı önerdiğim arkadaşıma sordum. Onun da izleme geçmişinde ve beğendiği videolarda bahsetmiş olduğum saçma sapan videolar yer alıyordu. Dolayısıyla sizlerin de sorununu formlarda gezerken gördüm ve cevap vermek istedim. Benim sorunuma bu uzantı sebep olmuş sizler de isterseniz bir kontrol edebilirsiniz.

İyi ve güvenli günler dilerim.
4C305439-2986-4ADF-83A2-0FFA5D913BE3.jpeg

Arkadaşın belirttiği gibi benim de Youtube hesabımda hiç izlemeyeceğim hatta dilini bile anlamadığım videolar/canlı yayınlar görünüyordu. Chroma'a eklediğim eklentilerden kaynaklandığını deneme yanılmalar yaparak ben de fark ettim. Eklentilerinizi kontrol etmenizde fayda var.

Aynı durum bende de vardı. En son bu konuyu görünce eklentileri kontrol etmek aklıma geldi bir tane eklenti sebep olmuş. Kaldırdıktan sonra 1 gündür hiçbir anormal hareket olmadı.

Ekran görüntüsü 2022-06-02 012746.png

Bu kullandığım eklenti sebep olmuş. İndiren kullanan varsa ve böyle bir sorunu varsa bu eklentiye bakmasını tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı