YouTube'da kendimi nasıl geliştirebilirim?

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Yeni bir Youtube kanalı açtım. Kanal içeriği olarak teknoloji ve oyun hakkında video ve podcast paylaşarak ilerlemeyi düşünüyorum. Dün ilk videomu çektim fakat biraz fazla kötüydü. Kendimi nasıl geliştirebilirim? Video kaydedici program olarak Xbox Game Bar kullandım ve düzenlemek için Microsoft'un verdiği programları kullandım fakat bunlar beni çok memnun etmedi. Sizden ricam bana önerilerde bulunabilir misiniz? Bu iş için fazlasıyla amatörüm. Her türlü öneriye ve eleştiriye açığım. Ne gibi programlar kullanabilirim? Videodaki seste bir problem var bunu düzeltmek için neler yapabilirim? Bu iş için başlangıç düzeyindeki önerilerinizi bekliyorum. İncelemek olursanız kanal linki; T-BadO'2

Son düzenleyen: Moderatör:
Saygısızlık etmem istemem ama burası " Konu Dışı " başlığı değil. Ciddi bir şekilde yardım ve öneri istemiş bulunmaktayım. Yaptığınız yorum biraz dalga geçer gibi ve rahatsız edici bilginiz olsun.

Ruhi Çenet'in eğitim setini izle.
Teşekkür ederim en kısa sürece göz atacağım.
"KORONA OLDUM!",
"ENES BATUR'UN ESKİ SEVGİLİSİYLE 1 HAFTA TAKILDIK!"...
Konuyu konu dışında açmış olsaydım anlam verecektim fakat burası konu dışı değil. Ciddi bir şekilde yardıma ihtiyacım var fazlasıyla cahilim bu konuda ve yapılan şey hoş değil. Ama size söz en kısa sürede konu dışında başlığında da bir konu açacağım orada hep beraber gülüp eğleneceğiz ve kendimi dalga konusu yapacağım.

Videona baktım biraz. Öncelikle daha temiz sesini ileten bir mikrofon almalısın, kalite her şeyden önce geliyor. Videoları çok uzun tutmamalısın. 5-10 dakika aralıklar daha uygun olacaktır. Video kalitesini yükseltmelisin en az 720p60fps olmalı. Videodan anladığım kadarıyla çok kaliteli bir bilgisayara sahip değilsin, arada FPS düşmeleri yaşanıyor gibi geldi gözüme. Tabii bunların hepsi parayla oluyor. Önceliğini mikrofona vermeni öneririm sisteminde herhangi bir değişikliğe gitmeyi düşünecek olursan.

Videona baktım biraz. Öncelikle daha temiz sesini ileten bir mikrofon almalısın, kalite her şeyden önce geliyor. Videoları çok uzun tutmamalısın. 5-10 dakika aralıklar daha uygun olacaktır. Video kalitesini yükseltmelisin en az 720p60fps olmalı. Videodan anladığım kadarıyla çok kaliteli bir bilgisayara sahip değilsin, arada FPS düşmeleri yaşanıyor gibi geldi gözüme. Tabii bunların hepsi parayla oluyor. Önceliğini mikrofona vermeni öneririm sisteminde herhangi bir değişikliğe gitmeyi düşünecek olursan.
Mikrofonla ilgili ayarlarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum bir kaç ayar yapıp belirli bir süre idare etmesini sağlayacağım ve ardından bir mikrofon alacağım. Sistemim çok kaliteli değil fakat oynayacağım oyunların üstesinden geldiği için şimdilik sorun yok 2 sene daha götürecektir beni. Video konusunda ise Minecraft 60 FPS oynuyorum ama videoda 720p30fps olmuş. Aldığım her bir başarımda oyun donmuş gibi gözükmüş. 720p60fps yapabileceğim bir program önerebilir misiniz ? Ayrıca eğer mümkünse videodaki sesi düzenlemeye yarayan bir program varsa o da işimi görür bir süre. Eleştiriniz için çok teşekkür ederim
Video süresi olarak aklımda iki seçenek var. Bunlardan birisi videoyu 2-3 part halinde yayınlamak. Diğeri ise 20-25 dakika gibi bir süre yapmak. İlki benim için daha iyi olacak gibi.
Hocam videolar çok uzun olmasın yoksa tamamı izlenmez.

Geri
Yukarı