YouTube'da müzikten telif hakkı ihlali yapılırsa ne olur?

Can_Coşkun

Decapat
Yeni bir YouTube kanalı açtım. The fox ve shakaron makaron adlı şarkıları kullanarak bir oyun videosu yapmak istiyorum. Kanalımda henüz 6 abone var ve video herkese açık olacak. Bu iki şarkı büyük ihtimalle telif hakkına sahip. Gördüğüm tüm müzik telifi yiyen kişilere bu videodan para kazanılamaz diye bir ceza gelmiş. Ama ben zaten kanalımdan para kazanmıyorum. Müzikten telif hakkı ihlali yapsam başka ceza gelebilir mi? Bu videodan para kazanılamaz cezası gelirse şu an kanalım için etkisiz mi olur? Bu videodan para kazanılamaz cezası gelirse gelecekte ne gibi sıkıntılara yol açar?

Para kazanması kapalı olan kanallar için sadece telif yersin. Eğer para kazanma açık olsaydı telif yerdin ve müziği kaldırmadığın sürece para kazanamazdın.

Benimde bu konuda merak ettiğim nokta, telif yiyince mahkemelik olunuyor mu? Bir para cezası vs oluyor mu? Yoksa sadece yukarıda bahsedilenler mi oluyor?

Benimde bu konuda merak ettiğim nokta, telif yiyince mahkemelik olunuyor mu? Bir para cezası vs oluyor mu? Yoksa sadece yukarıda bahsedilenler mi oluyor?
Eğer başka kişilerin videosunu çalarsan, Yalan haberler paylaşırsan vs. Mahkemelik olabilirsin. Ama müzikte cezalar farklı olabilir. Bende bu yüzden müzik telif hakkı ihlali cezalarını merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı