YouTube'da nasıl daha fazla izlenme alabilirim?

Etiketleri Doğru Kullanın: YouTube'da etiket kullanmak sizi ön plana çıkarır. Videonuzun içeriği ile ilgili etiketler kullanmaya özen gösterin. VidIQ eklentisini indirin. Size en iyi etiketleri sunacaktır.

Üstteki arkadaşın da dediği gibi Clickbait yapın: Her ne kadar doğru gibi gelmese de bu da izlenmek için iyi bir yöntem. Mesela YouTube'da "KANALIMI SİLİYORUM" tarzı bir başlık koyup eski bir kanalınızı silebilirsiniz. :D Veya diyelim ki bir Minecraft videosu çekiyorsunuz. Başlığa "MİNECRAFT SEVGİLİ MODU" yazıp küçük resme öpüşen Steve ve Alex montajı yaparak ilgi çekebilirsiniz.

YouTube ve Google'da reklam yapın: YouTube, belirlediğiniz fiyat kadar reklam gösterimi sağlar. Dikkat çekici bir tanıtım hazırlayın ve bütçenizin yettiği kadarını reklam yapın. Tanıtımı yaparken ilk beş saniyesine dikkat edin. Çünkü atlanabilir reklamlar 5 saniye süre verir.

İçerikleriniz Güncel ve Özgün Olsun: Daha önce kimsenin yapmamış olduğu bir içeriği yapmaya çalışın ve güncel olmasına dikkat edin. Mesela şu an bir stres çarkı videosu paylaşmak dünyanın en saçma ve mantıksız işi olabilir. Şu an trendlerde olan konuları videonuzda ele alabilirsiniz. Her içeriğin kendine göre bir trendi vardır. İster oyun kanalı olsun, ister eleştiri kanalı olsun, ister siyasi içerik üretici olsun; her konunun kendine göre bir trendi vardır. Bunları araştırıp kullanın. Bu sizi daha ön planda tutar.

Anlatım bana aittir.

Yeni konular

Geri
Yukarı