YouTube'da oyun izlemek korsana girer mi?

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Olgun bir yaşa geldikten sonra indirdiğim oyunların ve izlediğim filmlerin hırsızlık olduğunu fark ettim yani korsandılar. O gün bügündür artık böyle şeyler yapmamaya çalışıyorum. Satın alamadığım oyunları YouTube'da izlemek istiyorum, YouTube'da oynanan oyunlar yasal mı? İzlersem korsan oyun izlemiş olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan değil hocam... Değil.

Merhaba. Olgun bir yaşa geldikten sonra indirdiğim oyunların ve izlediğim filmlerin hırsızlık olduğunu fark ettim yani korsandılar. O gün bügündür artık böyle şeyler yapmamaya çalışıyorum. Satın alamadığım oyunları YouTube'da izlemek istiyorum, YouTube'da oynanan oyunlar yasal mı? İzlersem korsan oyun izlemiş olur muyum?
İzlemek kadar saçma bir şey yok. Korsana ben de karşıyım fakat elinde oyunu oynatacak güçte bir sistem varsa bul bir yerden oyna. İleride eline para geçince indirimlerde vs. alırsın.

Cehennemde yanacaksın izleme sakın.

Dostum ben Tanrı'ya inanırım ama dindar değilim, bilindik hiçbir ibadeti yerine getirmem ama 2 şeye dikkat ederim. Birini üzmemek ve çalmamak. İnançsız bile olsaydım bu 2 şeye dikkat ederdim mesele cehenneme gitmek değil. Hırsızlık küçümsencek ve alay edilecek bir şey değil. Adamların yaptığı oyunu satın almadan görmüş ve keyif almış oldum, bu oyunu oynayanlar sahibinden izin alıyor mu ya da yasal mı bilmek istiyorum sadece.

Son düzenleme:
Oyun yapımcıları gameplay izlenmesinden ve ya çekilmesinden hoşlanmasaydı, ve bunu "korsan" olarak değerlendirselerdi büyük ihtimal bu tür gameplay videoların tüm hepsine telif atarlardı.

Şuan YouTube'dan düz bir şekilde izleyebiliyorsanız, ve YouTube illegal bir site değilse korsan değildir. Keyfinize bakın ;)

Benim yorumumu sorarsanız çok sıkıcı birşey gameplay izlemek. :D

İzlemek kadar saçma bir şey yok. Korsana ben de karşıyım fakat elinde oyunu oynatacak güçte bir sistem varsa bul bir yerden oyna. İleride eline para geçince indirimlerde vs. alırsın.

Bakkaldan veresiye ister gibi :) sanal diye bütün değerleri boşlamayın hocam, bunu izinsiz yapmak doğru gelmiyor bana. Ayrıca sadece satın alamadığım değil ilgimi çekmeyen ama bir bakim neymiş diye izlediğimde oluyor.

Oyun yapımcıları gameplay izlenmesinden veya çekilmesinden hoşlanmasaydı, ve bunu "korsan" olarak değerlendirselerdi büyük ihtimal bu tür gameplay videoların tüm hepsine telif atarlardı.

Şu an YouTube'dan düz bir şekilde izleyebiliyorsanız, ve YouTube illegal bir site değilse korsan değildir. Keyfinize bakın ;)

benim yorumumu sorarsanız çok sıkıcı bir şey gameplay izlemek. :D

Bazen izlediğim videoların kaldırılmış olduğunu görüyorum.

Geri
Yukarı