YouTube'da ulusal kanal içerikleri ve para kazanma

Lazasker

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

12 yıl önce açtığım bir YouTube kanalım var. Ara ara telif hakkı içermeyen ve içeren (ulusal kanallardaki programlar gibi) videolar yüklemiştim. Geçenlerde de para kazanma muhabbeti açıldı arkadaşlar arasında. Yüklediğim videolardan milyonlara yakın izlenme oranları olunca baktım ben de para kazanmak için tüm şartları karşılıyormuşum ama yüklediğim videolarda sorun olup olmadığın bilmiyorum. Örneğin beyaz Show'a çıkan X sanatçının canlı performansını yüklemiştim yıllar önce... Videolarda kanal logoları da var. YouTube bunu şimdiye kadar engellemedi.

Sorum ise şu: Kanalda böyle videolar varken para kazanmaya başvursam kabul edilir mi? Kanalda sadece bu tür videolar yok, telifsiz videolar da var.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz para kazanmak için başvuramazsınız. YouTube sizi programa davet eden bir e-mail gönderir. Eğer bu zamana kadar size böyle bir mail gelmediyse uygun görülmemişsiniz demektir. Telif hak talebi içeren videolarınız varsa zaten baştan 3-0 geride başlıyorsunuz.

Anladım. Daha önce hiç başvurmamıştım zaten. Başvurmak istersem de o videoları silip bir denerim. Teşekkürler.
Rica ederim. Bu arada kendiniz başvuramazsınız. YouTube uygun görürse sizi kabul eder. Önceki mesajımda da belirtmiştim.
Siz para kazanmak için başvuramazsınız. YouTube sizi programa davet eden bir e-mail gönderir. Eğer bu zamana kadar size böyle bir mail gelmediyse uygun görülmemişsiniz demektir.

Aynen öyle, para kazanmayı açmak için kendin başvuruyorsun. Gerekli koşulları sağlıyorsan Youtube kanalı inceliyor ve uygun görürse para kazanmaya başlıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı