Youtube'daki Clickbait çılgını bisiklet kanalı

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar Technopat ailesi!
Bugün arada bir öneriler kısmında gördüğüm bir kanal var "Hızlı ve Çılgın" isminde. Bu arkadaş yol bisikleti sporcusu. Ve Youtube için içerik üretiyor. Ama başlıklara ve bakınca birazcık insanı delirtmiyor değil.
"85 KM hızla araba solladım", "85 KM ile tünelden geçtim" vs. gibi saçma sapan başlıklar. Ve bu arkadaş sporcu ama maalesef ki Atatürk'ün meşhur "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" lafına pek uygun değil.

Hangi video hatırlamıyorum ama bir tanesinde yarış esnasında saçma hareketler yapan birisine video içinde yaşadığı olayı yazı ile anlatmış bu arkadaş neymiş efendim "Adam ol falan diyince gitti zaten" diye bir yazı var.

Yahu be kardeşim "Adam ol" diye hangi zeka seviyesinde insan kullanır bunu? Hangi aklı başında insan böyle bir kelime telaffuz eder?

Not: Şimdi bana oradan "Sen izliyorsun demek ki böyle videoları, önerilere geliyor" diye saçma sapan ve hadsiz ithamlarda bulunan olursa pek sakin bir konuşma yaşanmaz onu söyleyeyim.
Bir de "sen bunları buraya yazınca reklamını yapıyorsun" diyenlere de. Önce eleştiri veya tepki gösterme nedir onu bir öğrenin sonra onları yazın.

Ben de arada videolarını izlemiyor değilim, ancak bana da çok saçma geliyor. Yeri geliyor kamyonun, otobüsün arkasında sıfır gittiği oluyor. Kamyoncunun saniyelik fren basıp bırakması onun orada ölmesi demek. Hadi kendini düşünmüyorsun, neden başka birinin hayatını riske sokuyorsun?

Ben de arada videolarını izlemiyor değilim, ancak bana da çok saçma geliyor. Yeri geliyor kamyonun, otobüsün arkasında sıfır gittiği oluyor. Kamyoncunun saniyelik fren basıp bırakması onun orada ölmesi demek. Hadi kendini düşünmüyorsun, neden başka birinin hayatını riske sokuyorsun?
Salak olduğu için adamı hapse sokar.

Hadi bazen "drafting" dediğimiz önünüzde rüzgarı kesen şeyleri takip edersin ama o kadar hızlı giderken yapılanlar saçma. Bir de yasa var zaten "Eğer bisiklet yolu yoksa trafikte bisikletler araçlar ile aynı sorumlulukta olup sağ şeridi kullanması gerekir" diyor. Bu, saçma sapan hareketler. Güç gösterisi falan filan. Bir de sporcuymuş. Böyle sporcu olacaksa olmasın arkadaş.

Öncelikle biri kendine sporcuyum demeden önce, "S.P.O.R. nedir?" onu bilmeli. Spor; sistem, program, organizasyon ve rekorun kısaltmasıdır.

Yani biri kendine sporcuyum demeden önce, sistemli bir şekilde çalışmalı. Ardından bir programa dahil olmalı. Sonra bir organizasyonun parçası olmalı. Daha sonrada bir rekora sahip olmalı.

Taekwondo hocamız hep böyle derdi... :kahve:

Yani kendini sporcu sananların çoğu en fazla "sp"cidir aslında. :D

Takılmayın yani, bu kendini "sporcu" sayan cahillere. :uyku:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı