YouTube'daki FPS arttırma videoları gerçekten işe yarıyor mu?

bazı bilindik ayarlar vardır oyun ayarlarını kısmak,gereksiz dosyaları silmek,pcyi yüksek performans olarak ayarlamak...Bu ayarlar her oyunda işe yarar.Eğer youtubedan bakıyorsan bilindik kanallardan bak ve her şeyi düzgünce izle çünkü en ufak hatada pcye bir şeyler olabilir.

Bilmeyenler için grafik ayarlarını düşürme çözünürlük azaltma vs gibi şeyler çok işe yarıyor. Sistemin vereceği fps aşağı yukarı bellidir zaten.

Evet optimum oyun ayarları videoları bu işin dışında kalır, benimde işime yarıyor. Yüksek sistem isteyen bir oyunda kendi sistemimde en iyi ayarları bulmak için bir saatimi harcamak yerine iki üç dakikada halletmemi sağlıyorlar.
Onu bilmiyorum teşekkür ederim.

Örnek verebilirmisin.FPS değerlerim iyi fakat neden fazla fps almayayım.
FPS artıran temel ayarlar bellidir.
-Wallpaper kapatma
-Nihai Performans
-Nvidia kullanıyorsan onun denetim masası ayarları
-Ivır zıvır.
Oyun için ayarlar için ise ALBU Performance diye bir kanal var, bütün ayarları bmark edip sunuyor. Videoları şuan az ama popüler oyunlara dair videoları var.

Bunların dışında mesela panjno diye de bir kanal var, dediklerini ne zaman yapsam ya günlerce tekrar eski haline getirmek için uğraştım ya da format atmak zorunda kaldım. Çoğunlukla işe yaramayan, hadi yarasa bile birkaç FPS artıran ayarlarla zaman harcamaya gerek yok. Regedit falan düzenlemek işe yaramadığı gibi daha da kötü şeylere yol açıyor.

Gerçekçi olursak BIOS'undan işletim sistemine güncel olan, virüs olmayan, donanım sıcaklıkları normal değerlerde seyreden her bilgisayar gücü ne kadar olursa olsun belli bir performans verir. Bunu saçma sapan ayarlarla artırmaya çalışmak zaman kaybıdır, o tarz videoların kapaklarını görüyorum yok 40 FPS'ten 200 FPS'e çıktı falan yok öyle bir olay.

Ben kendi sistemimde performans artırmak için yazılım kadar daha çok donanımsal dokunuşlar da yaptım. Bilgisayar komplike bir alettir. Gidersin soğutucu alırsın veya macunu yenileyip UV desteği ile bir overclock yaparsın %5-10 performansı cebine koyarsın. Ekran kartı, işlemci, APU işlemci fark etmez. RAM tek kanal ise ikinciye çıkarırsın.

Kısaca bu videolar çocukların bile yapacağı çer çöp içeriyor. Gerçekten FPS artırmak istiyorsan bunun için gerek BIOS gerek Afterburner vb. ince detaylara inmek gerekiyor. En iyi sonuç için de donanımsal desteği eksik etmemek.

FPS artıran temel ayarlar bellidir.
-Wallpaper kapatma
-Nihai Performans
-NVIDIA kullanıyorsan onun Denetim Masası ayarları
-Ivır zıvır.
Oyun için ayarlar için ise ALBU Performance diye bir kanal var, bütün ayarları bmark edip sunuyor. Videoları şu an az ama popüler oyunlara dair videoları var.

Bunların dışında mesela panjno diye de bir kanal var, dediklerini ne zaman yapsam ya günlerce tekrar eski haline getirmek için uğraştım ya da format atmak zorunda kaldım. Çoğunlukla işe yaramayan, hadi yarasa bile birkaç FPS artıran ayarlarla zaman harcamaya gerek yok. Regedit falan düzenlemek işe yaramadığı gibi daha da kötü şeylere yol açıyor.

Çok teşekkür ederim.
Aksine performans düşürüyor. Gördüğünüz ayarları gelin bana sorun ben size gerçekte ne olduğunu söyleyeyim.

Hele o işlemci sayısı ayarı... :)

Owww. Hemen kapatıyorum :).

Geri
Yukarı