YouTube'daki videonun telifli olduğu nasıl anlaşılır?

Cloud´y

Hectopat
Bazı videolardaki 15-20 saniyelik kullanmak istediğim yerler oluyor. Ama telifli olup olmadığını bilmiyorum. Nasıl anlayabilirim? Bilgi kısmından anlayabilirsiniz diyor herkes ama ben öyle bir şey göremedim. Mesela bu videodaki 0:23 saniyedeki yeri kullansam telif yer miyim?

Video'ya ve video sahibine bağlı. Bazıları otomatik telifi açıyor. Bazıları ise, tek tek kontrol edip öyle attırıyor. Otomatik telif kötü değil. Fakat, tek tek gezip atıyorlarsa ihtarlı telif bile attırabiliyorlar. Müzik zaten 3 saniye mi 5 saniye mi sonrası otomatik yasak yada engelleniyor dünya genelinde. Bir de video linki yok.

Bir videoyu ya da sesi eğer telifli ise 10 saniye üstünde kullanmazsanız. Telifli bir müziği ya da görüntüyü 10 saniye gösterseniz ya da kullanırsanız sorun olmaz. Attığınız video IGN'e ait olduğu için otomatik telif yiyebilirsiniz. Açıklama kısmından anlayabileceğiniz telifler genellikle müzik telifleridir. Görsel telifleri anlamak o kadar kolay değil. Ancak 10 saniye kullanırsanız sorun olmaz. 10 saniye üstüne çıkmayın yeter.

1677622035743.png

Örneğin bir müzik videosunun alt açıklama kısmında Lisanslar isimli alan varsa telif hakkına sahiptir.

Yeni konular

Geri
Yukarı