YouTube'dan nasıl kurtulunur?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık 2 ay önce falan bir akıllı telefona ve bir çeşit Instagram, YouTube bağımlılığına sahiptim. Kurtulmak için bir adım attım ve Instagram'ı sildim, o günden beri kullanmıyorum ve mutluyum. Fakat YouTube telefondan silinemediği ve sadece ayarlardan devre dışı bırakılabildiği için YouTube'u devre dışı bıraktım fakat "shorts" denen illete Instagram'dan daha da bağımlıydım ve her seferinde üşenmeden devre dışı bıraktığım YouTube'yi geri açıyordum.

Bu durum canımı sıktığı için yaklaşık 3 yıldır kullandığım ve ömrünün neredeyse sonuna gelecek telefonumu satmaya karar verdim ve YouTube "shorts"dan kurtulmak için yeni bir akıllı telefon yerine bir tuşlu telefon aldım, sonuç olarak "shorts" bağımlılığından kurtuldum. Fakat dersle alakalı bir şeyler araştırmak için "PC" üzerinden YouTube'a girdiğimde kendimi aradığım şeyden apayrı bir yerde, başka bir videoda buluyorum, yani "shorts" bağımlılığı bitti ama YouTube bağımlılığı bitmedi kısaca.

Yukarıdaki 2 aylık serüveni anlatmamın sebebi bu tür bağımlılıkları bırakmak için uğraştığımı göstermek içindir. Algoritma değişir diye YouTube hesabımdaki aboneliklerden vs. çıktım, yeni hesap açtım ama yok, algoritma değişmiyor. Artık ne yapacağımı bulamıyorum, yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam uygulama ismi bilmiyorum fakat uygulama yasaklama uygulamaları var. Bilgisayar için var bu sanırım emin değilim telefonda olup olmadığından. Oradan yasaklayabilirsiniz ve irade işi bu tabikide. Mesela bilgisayarınızın bir köşesine (mesela sağ alt çok kullanılan bir alan değil) oraya not yapabilirsiniz kağıtla yapıştırırsınız "Youtube`u sakın gereksiz amaçlarla kullanma!" gibi şeyler yapılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı