Youtuber Olmak İçin Neleri Bilmem Lazım ?

Yorumları okumadım ve direk bir kaç tavsiye ile başlayayım;
İngilizce bilmelisin, en azından oyun diyaloglarının alt yazılarından yorum çıkartacak kadar.
Bilgisayarın iyi değil ise FRAPS vesaire programlar kayıt yapar iken FPS düşüklüğü yaşayabilirsin.
İyi bir kulaklık almanı tavsiye ederim, güzel bir mikrofon ile birlikte.
Kameranın çözünürlüğü pek önemli değil fakat görüş açısı önemli. Duvarı arkana alırsan arkası stüdyo tarzı beyaz gözükür, ayrıca ışıklarıda açıp kayıt yapmanı tavsiye ederim.
Ses tonun önemli, biraz espiritüel olmalısın.
Fazla küfür etmenide tavsiye etmem.
Oyun kanalları çok fazla var, bu kadar kanalın içerisinden hemen tutulmayabilirsin. Belkide aylar sürecek ama düzenli video atmalısınki, Google ve Youtube aramalarda seni üst sıralara taşısın.
Popüler kanallara mesaj atabilirsin, bir videonuzda benim kanalından bahsederseniz teşekkür ederim tarzı.
Forumlarda reklam yapabilirsin, arkadaşlar kanalıma göz atıpta beğenirseniz abone olurmusunuz tarzı. Fakat her yorumada öyle atma.
[HASHTAG]#MineCraft[/HASHTAG] şöyle taglar oluyor, bunlar arama yaparken anahtar kelimeler galiba. Açıklama kısmına oyunun ve kanalın hakkındaki bütün kelimeleri anahtar kelime olarak # yaparak açıklamaya ekle.
Ben Hamachi Minecraft Bukkit server kurma rehberi çekip koymuştum, bu # zımbırtılarıda eklemiştim. 3 Ayda 5000 kişi izlemiş 0 reklam ile. Yani sadece 1 yüklemeydi kanal benim bile değildi, kişisel videolar izlediğim youtube hesabına yüklemiştim. Az olabilir ama yinede bir şeydir.
Telif hakkına dikkat et, oyunun içinde çalan müzik sebebiyle telif hakkından kaldırılan videolar biliyorum. Mesela X firması B şarkısının telif hakkını oyununa koymak suretiyle satın alıyor. Ama adam youtube'da bu oyunun videosunu görüyor ve diyorki ben size telif hakkını oyunda kullanın diye verdim youtube'da ne işi var? diyor.
Online oyun videolarıda çekmeni tavsiye ederim, skype üzerinden bir takımın var ise özellikle.

Bu tavsiyeleri dikkate almanı tavsiye ederim, başarılar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı