Youtuber Olmak İçin Neleri Bilmek Gerekir ?

Kanalın hakkında kısmına biraz doldurursan yeterli olacaktır. 10K gibi bir duruma ulaştığında bisiklet hakkında vlog, parça almaya falan gidersin o zaman güzel dakikalar geçiren vlog tarzı videolar çekebilirsin.

Kanalın hakkında kısmına biraz doldurursan yeterli olacaktır. 10K gibi bir duruma ulaştığında bisiklet hakkında vlog, parça almaya falan gidersin o zaman güzel dakikalar geçiren vlog tarzı videolar çekebilirsin.
İlginiz teşekkür ederim. Son olarak bir netliğe varmak istiyorum. Tanışma olarak hakkında kısmını doldururum. 10k dediğiniz gibi ama o kadar kısa sürede tabiki gelemeyeceğim. O zamana kadar sizce neler yapabilirim. Sadece turlarla pek gidemem sanırım. Bundan başka bir konuda kafamda soru işareti kalmadı. Son kez yardımınızı bekliyorum.

Dediğim gibi, her gün video atmak zorunda değilsin. Ve ne yapacağını bana sormamalısın. Ben fikri vererek ampulunu yaktığımı düşünüyorum ;3
Farklı içerikler üretmek için kendi kafandaki lunapark yeterli gelmeyince, başka bisiklet kanalları vs. bakarak onlardan içerik fikri alıp daha iyisini oluşturabilirsin. Merak etme, bu çalma veya prim olmaz. Iyinin iyisini yapmak olur bu. Ve gerçekten bir başarıya sahip olursun bu şekilde. NTV kanalında bazı bisiklet belgeselleri var. Onlardan da çok kaliteli içerikler oluşturulabilir. İyi şanslar.

Dediğim gibi, her gün video atmak zorunda değilsin. Ve ne yapacağını bana sormamalısın. Ben fikri vererek ampulunu yaktığımı düşünüyorum ;3
Farklı içerikler üretmek için kendi kafandaki lunapark yeterli gelmeyince, başka bisiklet kanalları vs. bakarak onlardan içerik fikri alıp daha iyisini oluşturabilirsin. Merak etme, bu çalma veya prim olmaz. Iyinin iyisini yapmak olur bu. Ve gerçekten bir başarıya sahip olursun bu şekilde. NTV kanalında bazı bisiklet belgeselleri var. Onlardan da çok kaliteli içerikler oluşturulabilir. İyi şanslar.
Eyvallah, çok sağolun. Evet başka kanallardan içerik konusunda tereddütlüydüm dediğiniz gibi düşünmediğim için. Gerçekten kafamda ampul yandı tabi.

Kaliteli kamera gerekli. Ayrıca videolar üzerinde değişiklik yapmak için bilgilenmen gerek. İyi bir bilgisyarının olması iyi olur. Seri yapmanı öneririm. İlk olarak bu sporu tanıtmanın iyi olacağını düşünüyorum. Konuşma üzerine biraz çalışmak gerek. Anlatımının iyi ve ilgi çekici olması gerekiyor. Arkadaşların ile beraber videolar hazırlar isen daha iyi olacağını düşünüyorum. Başarılar dilerim.

Kaliteli kamera gerekli. Ayrıca videolar üzerinde değişiklik yapmak için bilgilenmen gerek. İyi bir bilgisyarının olması iyi olur. Seri yapmanı öneririm. İlk olarak bu sporu tanıtmanın iyi olacağını düşünüyorum. Konuşma üzerine biraz çalışmak gerek. Anlatımının iyi ve ilgi çekici olması gerekiyor. Arkadaşların ile beraber videolar hazırlar isen daha iyi olacağını düşünüyorum. Başarılar dilerim.
Kamera konusunda dediğim gibi öğrencilik malesef ki işte. Ama orta kalite bir şey işimi görür sanırım. Daha sonra kesinlikle yükselteceğim. Bilgisayarım gayet iyi. Seri olarak bu sporla ilgili ne önerirsiniz fikir vermesi açısından ? Tanıtım aklıma gelmemişti, çok güzel geldi bana bu. Konuşma konusuna çalışmaya başladım. Arkadaşlarım biraz uzakta ama haftada bir kez mutlaka görüşürüz. Unutmadan gerekli programlardan nasıl bilgi edinebilirim ? Montaj da çok çok önemli araştırdığıma göre. Sizinde detaylı düşüncelerinizi bekliyorum.

Kamera konusu şimdilik sizi idare eder. Öncelikle bu sporu tanıtmanı öneririm. Ekipmanlar ve bisikletler konusunda detaylı bilgi verebilirsin. Bu seri uzun bir seri olur. Diğer seriler ise gezi yaptığın seriler olabilir. Konuşmayı zamanla geliştirirsin. Bu konuda hocalarından destek alabilirsin. Montaj ve programlar konusunda net bilgim yok. Ama konu açar isen bilgisi olan arkadaşlar mutlaka yardımcı olur. Başarılar dilerim.

Kamera konusu şimdilik sizi idare eder. Öncelikle bu sporu tanıtmanı öneririm. Ekipmanlar ve bisikletler konusunda detaylı bilgi verebilirsin. Bu seri uzun bir seri olur. Diğer seriler ise gezi yaptığın seriler olabilir. Konuşmayı zamanla geliştirirsin. Bu konuda hocalarından destek alabilirsin. Montaj ve programlar konusunda net bilgim yok. Ama konu açar isen bilgisi olan arkadaşlar mutlaka yardımcı olur. Başarılar dilerim.
Teşekkürler vakit ayırdığınız için, o halde yeni açmam gerekecek sanırım programlar hakkında.

Herkese selamlar. Başlıktan da anlaşılacağı üzere YouTuber olmak istiyorum arkadaşlar. Ne, aman sende mi? Gibi soruları duyuyor gibiyim. :) merak etmeyin oyun sektörü ile ilgili değil. :LOL:

Öncelikle amacımdan bahsetmek istiyorum.

Arkadaşlar bisiklet sporcusuyum, yarı profesyonel bir bisikletim var. Yani hayatım hep bisikletle geçiyor. Okul, iş vs... Hemen hemen her konuda bilgi sahibiyim. Arkadaşlarım da var turlara çıkıyoruz vs ve daha bir sürü şeyler...

Kesinlikle bu işi para kazanmak adına yapmayacağım. Tamamen eğlenmek adına, keyifli videolar yüklemeyi düşünüyorum. İleride olur da büyürsem tabii ki reklam vs. bunları yapacağım. Sabırlı bir karakterim var zaten.

Demek istediğim bu işe para kazanmak istiyorum diye başlamak gibi bir düşüncem yok. Geniş bir vaktim var açıkcası ve videoları kesinlikle düzenli olarak yüklemeyi düşünüyorum. Daha dur bismillah :D

Bir de şuna değinmek isterim. Çok farklı olacağıma inanıyorum açıkça konuşmak gerekirse. Hani bu herkes oyun vs falanla sürekli konu açar ya, oradan böyle düşündüm ve Türkiye'de bisikletle ilgili kanalların da sayısı oldukça az gibi. Biraz bakındım ne var ne yok diye de.

Kimseye özenmek istemiyorum, tamamen orijinal olacağıma adım gibi eminim " büyük konuşma şimdi sende canım " diyenler... :) şaka bir yana gerçekten sami miyim ve bunu başaracağım. Konum bisiklet olunca zaten ne kadar özeneyim ki?

Ekipmanları yaklaşık 1 aya tamamlayacağım. İyice araştırana kadar ve her şey hazır olunca start vereceğim zaten. Belki bu 2 ay olacak, öğrenecek çok şeyim var. Bu arada bana ekipman konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu konuya dayalı neler almam gerekir? Öğrenci olduğum için çok da bütçem yok Türkiye şartlarında. Aliexpress gibi yurt dışı sitelerden alışveriş yapacağım. Kamera falan araştırdım biraz kendimce işte.

Bu süre içerisinde de kullanmam gereken programları öğreneceğim, işte edit, senkronlama vs. gibi şeyler. Hangi programları kullanmam gerektiği hakkında da yorumlar bekliyorum.

Kanalın ismini de buldum sanırım. İngilizce yapmayacağım gereksiz ve modası geçmiş sanırım, öyle duydum. Sizce sorun olur mu?
Kanalın ismini de söylemem mantıksız olur gibi şimdiden. Ama gerçekten farklı ve ilginç bir ilhamla geldi :mutlu: yardımcı olmak isteyenlere söylerim tabii sorun değil.

Son olarak arkadaşlar, bana biraz şu YouTuber alemini bir anlatsanız çok iyi olur.

Nasıl konuşulur, ne gibi konular bilmek lazım, duygusal ve psikolojik açıdan da bilmem gereken çok da bilgi var sanırım. Vlog, intro vs gibi şeyler de mesela...

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Oldunmu abi?

Yeni konular

Geri
Yukarı