Youtube'un telif açığı ile ihtar atılması!

Şirket açmak gerekiyor. Ancak okul okuyan öğrenci olduğum için maalesef.
Öğrenci olmanız şirket açmanıza engel değil.
İleride şirket açılacak, geçmiş vergiler de ödenecek.
Yakın zamanda maliye size ulaşıp cezasıyla birlikte tahsil eder merak etmeyin, kaldı ki bu tip cezalar genelde çok yüksek olmakta.
Kasıtlı bir soru bu.
Sormamın sebebi eğer şirket değilseniz ve bu iş üzerinden resmi olarak kazancınız yoksa çocuk ceza almaz.

Öğrenci olmanız şirket açmanıza engel değil.

Yakın zamanda maliye size ulaşıp cezasıyla birlikte tahsil eder merak etmeyin, kaldı ki bu tip cezalar genelde çok yüksek olmakta.

Sormamın sebebi eğer şirket değilseniz ve bu iş üzerinden resmi olarak kazancınız yoksa çocuk ceza almaz.

Öğrenciliğin sebebi engel olarak değil, sorumluluktan doğan engelleri kastettim. Ayrıca karşımızda yüzlerce kişiyi dolandırmış birisi var. Öyle basit bir kişiden bahsetmiyoruz. Ayrıca ceza alacağı konu YouTube kanalı üzerinden olmayacak. Yani suçlama bu telif üzerinden değil ceza alacağı konu üzerinden olacak. Maliye demişken, şikayet olmadığı sürece bakacaklarını zannetmiyorum. 3 haneli kazanan bir kanal da değil zaten.

Bugün karakola gidip , mail görüşmeleri whatsapp görüşmelerini, attığı telifleri Mail adreslerini götürüp şikayette bulunacağım. Çocuğun isim soy isim adresine kadar bulduk. Ancak benden önce 2-3 arkadaşımı da mağdur etmeye çalıştığı için hukuki olarak hesap vermesi gerekiyor. Eğer ben bu işi kendi çapımda çözüp, olayın peşinde gitmezsem, bu çocuk bu saçmalıklara devam edecek. Kısaca bu sefer sert taşa çarptı. Gelişmeleri paylaşırım.
merhaba neler yaşadınız 2 yıl ardından yazarsanız sevinirim :)

Siber suclara durumu paylastim. Bir rapor hazirlandi. Olasi tekrarlanma durumlarinda bir savci olaya bakacaktir. Arkadas icin dosya patlama olayi var yani. Ayni duruma dusenler bu herifi ile en yakin siber suclarla mucadele birimine sikayetini biraksin. Kumulatif bir sekilde biriken sikayetler savcilar tarafindan dikkate alinacaktir.

Siber suclara durumu paylastim. Bir rapor hazirlandi. Olasi tekrarlanma durumlarinda bir savci olaya bakacaktir. Arkadas icin dosya patlama olayi var yani. Ayni duruma dusenler bu herifi ile en yakin siber suclarla mucadele birimine sikayetini biraksin. Kumulatif bir sekilde biriken sikayetler savcilar tarafindan dikkate alinacaktir.

Merhaba şu an o çocuğa dava açıldımı ne oldu?

Merhaba şu an o çocuğa dava açıldımı ne oldu?

Çocuğun WhatsApp numarası Moğolistan uyruklu birisinin üzerine kayıtlı olduğu için işlem yapmadı siber suçlar ekibi. "Bulamayız" dedi. Ama dosya orada duruyor. Şikayetler artarsa savcının önüne düşecektir elbet bir gün o dosya. Kendisi daha önce ünlülerin Instagram hesaplarını hackleyen ekipten olduğunun itirafını da WhatsApp görüşmelerinden kayıt altına alıp siber suçların mail adresine göndermiş bulunuyorum. Bu tarz işlemler ile hareket alanlarını kısıtlamak gerekiyor. Uzun vadede geçmiş olsun kendisine.

Kazancınızın vergisini veriyor musunuz?
Update: Şirket açmış bulunmaktayım. Sıfır vergi borcu ile hayatıma devam ediyorum.

Geri
Yukarı