YT Premium'dan Spotify'a geçilir mi?

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
okuyorum ben ya
YT Müziğin telefon uygulaması biraz sıkıntılı geliyor bana, internet kesildikten sonra yarım saat kendine gelemiyor. Arkadaşım ses kalitesinin belirgin derecede daha iyi olduğunu söylüyor, programın sosyal özellikleri ve playlist yeteneği görülür derecede daha iyi. Sizin açınızdan beni ikna edecek artı eksi var mı? YT ile fazla işim yok, AD Block ile bir şekilde halleder izlerim onu, zaten telefondan video izlemem kırk yılda bir.

Spotify'ın YT hesabımı girersem hesap ayrıntılarımı aktarabildiğini duymuştum, bunlara ek olarak indirdiğim içerikleri de algılayabiliyor mu acaba, hayvan gibi kullandığım için hepsini tekrar elle indirmeye korkuyorum.

Apple Music de kullanabilirsin ama Android telefon kullanıyorsan pek önermem. Android uygulaması biraz sorunlu. YT Music'e gelirsek ses kalitesi olarak Spotify'den daha iyi. Uygulama olarak pek bir sorun görmedim ben(Android için konuşuyorum, İOS'da nasıldır bilmiyorum). Aktarım konusunda oynatma listeleri 3. parti programlar ile aktarılabiliyor. İndirdiğiniz içeriklere gelirsek Spotify üzerinden indirdiğiniz içerikleri YT Music'te tekrar indirmeniz lazım. Spotify dışından kurulan müzikleri ise görüyor. Başka artılara gelirsek YT Music'in müzik arşivi çok daha geniş. YT Music'te bir şarkıyı bulamama olasılığınız çok düşük. Üstelik bu artıları 10 TL daha ucuza(YT Preimum 20, Spotify 30 TL) alıyorsunuz. Bence geçilebilir.

YT Müziğin telefon uygulaması biraz sıkıntılı geliyor bana, internet kesildikten sonra yarım saat kendine gelemiyor. Arkadaşım ses kalitesinin belirgin derecede daha iyi olduğunu söylüyor.
1-2 yıl kullanıp YT Music'ten geçmiş biri olarak Spotify'ın ses kalitesinin çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Programın sosyal özellikleri ve playlist yeteneği görülür derecede daha iyi. Sizin açınızdan beni ikna edecek artı eksi var mı?

Sosyal özellik olayında arkadaşlarınla takipleşip hangi şarkıyı dinlediğini görebiliyorsunuz, beraber dinleniyor mu bilmiyorum.
Bilgisayardan Spotify açtığın zaman telefonunla aynı Wi-Fi'a bağlıysan uzaktan kumanda gibi kontrol edebiliyorsun, kulağa basit geliyor ama çok kullanışlı.
Dinlediğin müziklere göre sana haftalık ve günlük keşif listeleri, öneriler vs sunuyor.
YT music'e göre çok daha ucuz, üniversite öğrenci planı var.

Spotify öneririm, ilk 1 ayı bedavaydı bir ara hala öyleyse deneyebilirsiniz.

Geçebilirsin en son hatırladığım çok fiyat farkı da yoktu aralarında ama bana sorarsan ben Yt Musicten memnunum aslında, aradığım şarkıları bulmak olsun ses kalitesi arayüz falan bana gayet yetiyor işimi görüyor.

Apple Music de kullanabilirsin ama Android telefon kullanıyorsan pek önermem. Android uygulaması biraz sorunlu. YT Music'e gelirsek ses kalitesi olarak Spotify'den daha iyi. Uygulama olarak pek bir sorun görmedim ben(Android için konuşuyorum, İOS'da nasıldır bilmiyorum). Aktarım konusunda oynatma listeleri 3. parti programlar ile aktarılabiliyor. İndirdiğiniz içeriklere gelirsek Spotify üzerinden indirdiğiniz içerikleri YT Music'te tekrar indirmeniz lazım. Spotify dışından kurulan müzikleri ise görüyor. Başka artılara gelirsek YT Music'in müzik arşivi çok daha geniş. YT Music'te bir şarkıyı bulamama olasılığınız çok düşük. Üstelik bu artıları 10 TL daha ucuza(YT Preimum 20, Spotify 30 TL) alıyorsunuz. Bence geçilebilir.
Spotify maksimum 320K OGG verirken 256K AAC veya OPUS verebiliyor YT Music.

YT Müziğin telefon uygulaması biraz sıkıntılı geliyor bana, internet kesildikten sonra yarım saat kendine gelemiyor. Arkadaşım ses kalitesinin belirgin derecede daha iyi olduğunu söylüyor, programın sosyal özellikleri ve playlist yeteneği görülür derecede daha iyi. Sizin açınızdan beni ikna edecek artı eksi var mı? YT ile fazla işim yok, AD Block ile bir şekilde halleder izlerim onu, zaten telefondan video izlemem kırk yılda bir.

Spotify'ın YT hesabımı girersem hesap ayrıntılarımı aktarabildiğini duymuştum, bunlara ek olarak indirdiğim içerikleri de algılayabiliyor mu acaba, hayvan gibi kullandığım için hepsini tekrar elle indirmeye korkuyorum.
YT Music Vanced var bende. Seste sıkıntı yok.

Apple Müzik öneririm, ucuz zaten ve ses kalitesi Spotify'dan da, YT Premium'dan da daha iyi.
Şu an Apple Music de düşünmeye başlamıştım sanırım Hidra artık orada parça yayınlamayacaktı.
Çok karışık bir şeyler dinlemiyorum, bulamama olasılığım olan bi bootlegler var onları da kaybetsem pek üzülmem, milyon yılda bir aklıma geliyorlar.

YT Music Vanced var bende. Seste sıkıntı yok.
En azından müzik konusunda korsana bulaşmayı istemiyorum sızıntılar ve bootlegler dışında, bunu gerçekten istemiyorum.

Şu an Apple Music de düşünmeye başlamıştım sanırım Hidra artık orada parça yayınlamayacaktı.

Çok karışık bir şeyler dinlemiyorum, bulamama olasılığım olan bir bootlegler var onları da kaybetsem pek üzülmem, milyon yılda bir aklıma geliyorlar.

En azından müzik konusunda korsana bulaşmayı istemiyorum sızıntılar ve bootlegler dışında, bunu gerçekten istemiyorum.

Bu korsan değilki modlanmış YT Music. Hem Github'dan indirdim.

Çok karışık bir şeyler dinlemiyorum, bulamama olasılığım olan bir bootlegler var onları da kaybetsem pek üzülmem, milyon yılda bir aklıma geliyorlar.

Hidra bir ara Spotify'a da yayınlamayacağım artık demişti deprem olaylarında Spotify Türkiye yardım yapmayınca tweet i vardı ama sonra vazgeçti galiba ondan sonraki parçalarını Spotify'a yükledi çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı