YTÜ'ye yatay geçiş yapılır mı?

furkan.kurt18

Picopat
Daha fazla  
Uludağ Üniversitesi makine mühendisliği okuyorum, 1. sınıfı bitirmiş bulunmaktayım. 3.65 Gano ile bitirdim. Okulumdan memnunum zaten Bursa'da da yaşıyorum. Böyle GANOyapmışken aklima gelmiyor değil yani yatay geçiş olayı. Yıldız Teknik'e geçiş denemeyi düşünüyorum büyük ihtimal olmaz ama kararsızım. Sizce deneyeyim mi? Üniversite çok fark eder mi mezun olunca? En azından YTÜ ve Uludağ arasında...

Uludağ Üniversitesi makine mühendisliği okuyorum, 1. sınıfı bitirmiş bulunmaktayım. 3.65 Gano ile bitirdim. Okulumdan memnunum zaten Bursa'da da yaşıyorum. Böyle ganoyapmışken aklima gelmiyor değil yani yatay geçiş olayı. Yıldız Teknik'e geçiş denemeyi düşünüyorum büyük ihtimal olmaz ama kararsızım. Sizce deneyeyim mi? Üniversite çok fark eder mi mezun olunca? En azından YTÜ ve uludağ arasında...

Hocam geçiş yapma ihtimali imkansıza yakın şöyle düşünün Kia ceed bir araba ile Mercedes bir olur mu?

Uludağ Üniversitesi makine mühendisliği okuyorum, 1. sınıfı bitirmiş bulunmaktayım. 3.65 Gano ile bitirdim. Okulumdan memnunum zaten Bursa'da da yaşıyorum. Böyle GANOyapmışken aklima gelmiyor değil yani yatay geçiş olayı. Yıldız Teknik'e geçiş denemeyi düşünüyorum büyük ihtimal olmaz ama kararsızım. Sizce deneyeyim mi? Üniversite çok fark eder mi mezun olunca? En azından YTÜ ve Uludağ arasında...
Siz bence ytü'yü yüksek lisans için düşünün.

Hocam yazılı bir kural mı emin değilim ama YKS puanın belli bir yüzdesi ile başarı notunun ortalamasına göre sizi kabul ediyorlar. YKS sıralamanız iyiyse yatay geçiş denemek mantıklı.

Hocam geçiş yapma ihtimali imkansıza yakın şöyle düşünün Kia ceed bir araba ile Mercedes bir olur mu?

Siz bence ytü'yü yüksek lisans için düşünün.
Çokta imkansız olduğunu düşünmüyorum biraz araştırmıştım bir aralar, onların değişik bir hesapları var işte yks puanının, geçeceğin bölüm puanına oraninın %60ı gano %40 gibisinden attım kafadan şuan yani buna da başarı puanı diyorlar, geçen sene girenlerin başarı puanlarına yakın bişi çıkmıştı. Yine de teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dokuz Eylül Makine Mühendisliğinden (YKS 2022: 72,000 taban sıralama) 3.80 ortalama ile Yıldız Teknik Makine Mühendisliğine geçemeyen birini duymuştum. Yatay geçiş yapma şansınız pek yüksek değil ama Yıldız Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesinden daha iyidir.

Hocam yazılı bir kural mı emin değilim ama YKS puanın belli bir yüzdesi ile başarı notunun ortalamasına göre sizi kabul ediyorlar. YKS sıralamanız iyiyse yatay geçiş denemek mantıklı.
Teşekkür ederim

Fark eder bence.
Teşekkür ederim

Dokuz Eylül Makine Mühendisliğinden (YKS 2022: 72,000 taban sıralama) 3.80 ortalama ile Yıldız Teknik Makine Mühendisliğine geçemeyen birini duymuştum. Yatay geçiş yapma şansınız pek yüksek değil ama Yıldız Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesinden daha iyidir.
Bu geçemediyse ben zaten kesin geçemem 😂 benim de 78bin 2021yksden. Sağolasın bu arada

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı