Yük altında 70 dereceyi geçmeyecek işlemci önerisi

kasimhanli

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle psikolojik sorunları olan bir insan olduğumu bilmenizi isterim. Tıp dilinde ismini bilmiyorum ama a kişilik diye geçiyor sanırım. Yani bir şeye taktımmı takıyorum, son 1 ay içerisinde açtığım konulara bakarsanız birkaç kez bilgisayar toplamış ama memnun olamamış zararına satıp tekrar almış bir kişi ile karşı karşıya olduğunu görebilirsiniz :)
Sizlerden yardım istiyorum yoksa çıldıracağım :)

Geçmiş konuları gündeme getirmeden bana öyle bir işlemci olsun ki en dip sıcaklığı görsün ama performansı güzel olsun. i9-9900K işlemcim yük altında 55-60 dereceyi geçmiyordu ama yeni nesil işlemci istediğimden onu sattım ve 11900K aldım (almaz olaydım) evde kalorifer yakmama gerek kalmadı resmen, işlemci H150i Pro takılıyken dahi 95 dereceleri gördü hiçbir OC yapmadan. Sadece taktım kullandım, bu şekilde ve bu bende psikolojik bir yıkıma sebep oldu. Eskiden AMD yanıyor kaçın diyorlardı şimdi birkaç forumda AMD donuyor Intel yanıyor diyorlar. Sizlerden ricam bana yük altında 60-70 arasında kalabilecek bir işlemci önermenizdir. 10.000 TL'ye kadar çıkabilir fiyatı, bir diğer husus ekran kartım NVIDIA 3080 Z Trio öyle bir ana art lazım ki işlemci AMD ekran kartı NVIDIA DDR4 RAM'lerim ile kullanabileyim, diğer konularıma yorum yapıp kahrımı çeken forumdaşlardan özür diliyorum.

Hocam öncelikle H150i Pro ile 11900K 95 derece olmaz, muhtemelen montajda ve ya termal macunda bir sıkıntı olmuş.

Sıcaklık konusunda maalesef öyle bir işlemci biraz zor. Kasanın hava akışı, işlemcide kullanılan silikonun şansına göre kalitesi (silikon lotosu), işlemci soğutucu ve fanları ve sistemi neye göre kullandığına göre değişen bir sürü etken var.

10.000 TL'ye kadar çıkabilir fiyatı, bir diğer husus ekran kartım NVIDIA 3080 Z Trio öyle bir ana art lazım ki işlemci AMD ekran kartı NVIDIA DDR4 RAM'lerim ile kullanabileyim, diğer konularıma yorum yapıp kahrımı çeken forumdaşlardan özür diliyorum.

Burada tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım, anakart mı lazım ayrıca ?

Hocam öncelikle H150i Pro ile 11900K 95 derece olmaz, muhtemelen montajda ve ya termal macunda bir sıkıntı olmuş.

Sıcaklık konusunda maalesef öyle bir işlemci biraz zor. Kasanın hava akışı, işlemcide kullanılan silikonun şansına göre kalitesi (silikon lotosu), işlemci soğutucu ve fanları ve sistemi neye göre kullandığına göre değişen bir sürü etken var.

Burada tam olarak ne demek istediğinizi anlamadım, anakart mı lazım ayrıca ?
işlemci için 10k bütçem olduğunu ayrıca bir tanede ana kart önerisi sormuştum

işlemci için 10k bütçem olduğunu ayrıca bir tanede ana kart önerisi sormuştum

Anakart olarak bunu önerebilirim.

İşlemci olarak eğer bu kadar takıntılıysanız sıcaklığa 3080 ekran kartı ile gidecek en az ısınan model bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı