Yük altında bilgisayar kapanıyor

• Konuyu başlatan zeX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 868

zeX

Decapat
FurMark ve testlerinde ekran kartı testine soktuğum zaman 2 saniyeyi ya buluyor ya bulmuyor kimi zaman monitör gidiyor. Yeni topladım bilgisayarı bir hayrını göreyim akıl verin Allah aşkına kafayı yiyeceğim.

• İşlemci Ryzen 3 1200.
  • Anakart MSI A320M Pro Max.
  • Ekran kartı ASUS ROG STRIX RX580 O8G.
  • 8 GB neoforza 3200MHz RAM.
  • 256 GB M.2 NVMe SSD 3300/1200.
  • 250GB harddisk.
  • 500 Watt PSU.
  • Kasada harici 3 adet 12mm 2 adet 60mm fan var.
  • 1 Adet DVD-ROM.
  • 22Inc monitör.
Bilgisayarımın Full özellikleri bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör, bilgisayar değildir. Bilgisayar kasadır. Arada böyle başlığı bir şey, içeriği başka bir şey diyen konular gördüğümde hatırlatma gereği duyuyorum.
  • Monitör kararıyor, kasa çalışmaya devam ediyor: Genelde ekran akrtı sorunu.
  • Kasa elektrik kesilmiş gibi kapanıyor: Genelde PSU sorunu.

Merhabalar. Sistem yük altında iken monitör siyah ekran oluyor ve kasa çalışmaya devam ediyor mu?
Kimi zaman monitör kapanıyor kimi zaman direk pc
Isınmadan dolayı diyeceğim fakat ekran kartınız en iyi soğutma modeline sahip MSI Afterburner program ile oyun içi değerlerini atarsanız net bir bilgi verebiliriz.
Knk dün bus simulator 18 indirdim ekran kartımın fanı bile dönmedi bu sabah pubg indirdimaçtım ekran kattı dwvreye girdi pc kapandı gene
PSU markası ne?
Knk psu PowerBoost BST-ATX500R
PSU markası ne?
Knk psu PowerBoost BST-ATX500R
OC yaptıysanız kaldırır mısınız? Muhtemelen ondan öyle.
Yok hatta 1320 den 1100 e kadar çektim voltajı düşürdüm fan hızını yavaşlattım filan olmafı
Monitör, bilgisayar değildir. Bilgisayar kasadır. Arada böyle başlığı bir şey, içeriği başka bir şey diyen konular gördüğümde hatırlatma gereği duyuyorum.
  • Monitör kararıyor, kasa çalışmaya devam ediyor: Genelde ekran akrtı sorunu.
  • Kasa elektrik kesilmiş gibi kapanıyor: Genelde PSU sorunu.
Yok aslında başlık ve içerik aynı çünkü pc de kapanıyor
Monitörde bazen çizgiker çıkıyor ve monitör ve elran kartı bağlantısı iptal oluyo monitör power saving moduna geçiyor , psu ve ekran kartı testlerinde de aynı şekilde kimi zaman monitör bağlantısı iptal oluyor bağlı gözüküyo ama power saving moduna giriyo bazen de direk pc kapanıyor
600w psu takyım bu sefer furmark hata verdi occt de ise monitör kapanıyo bilgisayar teste devam ediyor ama oyunlarda rahatca oynayabiliyorum aşırı yük altındayken monitör gidiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı