Yüklediğim Programların 32 ya da 64Bit Olduğunu Nasıl Anlarım?

AHİT19

Hectopat
Yer
Türkiye Kütahya
Daha fazla  
Benim bilgisayarda 64bit Windows yüklü. Ama bazı programları 32 bit yükledim. Ben indirdiğim programları bilgisayarımdayken yani indirirken değil indirilmiş haldeyken 32 mi yoksa 64 bit mi olduğunu nasıl anlarım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise 32 ve 64 bit programları aynı anda çalıştırabilirsiniz.

64 Bit uygulamalar varsayılan olarak "C:\Program Files\" içine,
32 Bit uygulamalar varsayılan olarak "C:\Program Files (x86)\" içine kurulur.

Yüklemeden nasıl anlarım?

Görev yöneticisine gir. Uygulamayı aç. Görev yöneticisinde uygulamaya sağ tıkla. Ayrıntılara git'e bas. Örneğin msn.exe ; msn.exe*32 şeklinde görünüyorsa 32 bittir. Yoksa 64 bit.

Görev yöneticisine gir. Uygulamayı aç. Görev yöneticisinde uygulamaya sağ tıkla. Ayrıntılara git'e bas. Örneğin msn.exe ; msn.exe*32 şeklinde görünüyorsa 32 bittir. Yoksa 64 bit.
Arkadaş kurulum dosyasından bahsediyor. Dediğiniz şey işe yaramaz.
Yüklemeden nasıl anlarım?
Kurmadan tanımanız mümkün değildir. Eğer WinRAR ile ayıklanabilen bir setup dosyası ise içindekilere bakıp belki biraz ipucu alabilirsiniz.

Arkadaş kurulum dosyasından bahsediyor. Dediğiniz şey işe yaramaz.

Kurmadan tanımanız mümkün değildir. Eğer WinRAR ile ayıklanabilen bir setup dosyası ise içindekilere bakıp belki biraz ipucu alabilirsiniz.
İşte kurulum dosyasını çalıştırıp 32 bit mi 64 bit mi diye baksın. Ben kurulum dosyası 32 bit olup 64 bit kurulan program görmedim.

İşte kurulum dosyasını çalıştırıp 32 bit mi 64 bit mi diye baksın. Ben kurulum dosyası 32 bit olup 64 bit kurulan program görmedim.

Her setup dosyası 32Bit olarak yazılır, kuracağı program 64Bit olsa bile. Sen fark etmemişsindir... ;)

Her setup dosyası 32Bit olarak yazılır, kuracağı program 64Bit olsa bile. Sen fark etmemişsindir... ;)
VpAO8V.png

Biri bana üsteki resmi açıklasın.
Chrome 32 bit. (Zaten yanında yazıyor.)
Office Setup'u 64 bit! Word zaten 64 bit.

Yeni konular

Geri
Yukarı