Yükleme hızı 23 Mbps oldu

Linuxginar

Gigapat
Makaleler
6
Yer
Izmir
DNS'imi 1.1.1.1 yaptim ve Upload hizim 5MBPS'den 20'nin ustune cikti.
1652366817592.png

Download hizim da 25-30'larda gezerken 37 oldu. DNS bu kadar etkiliyor mu gercekten yoksa farkli bir durum mu var?..
Edit: Ping degerleri de daha iyi... Baglanma sorunum da cozulecek mi acaba. DNS degistirme nedenim bazi sitelere giremememdi. (Yasakli degil, archlinux.org gibi sitelerde name resolution olmuyordu)

Bende de kablo ile bağlı ve varsayılan ayarlar ile kullanım sağlıyorum, hızda herhangi bir düşüş yok. Fakat bende sizin gibi değiştirsem performans artar mı acaba?

Alakasi olmamasi lazim aslinda.
Iste. Acaba modemim cok kotu diye mi, /etc/resolv.conf'ta nameserver 192.168.1.1 idi. HG255S kotu diye miydi acaba...
Bende de kablo ile bağlı ve varsayılan ayarlar ile kullanım sağlıyorum, hızda herhangi bir düşüş yok. Fakat ben de sizin gibi değiştirsem performans artar mı acaba?
Ben alakasi oldugunu sanmiyorum ama boyle bir sey varken kafam karisti o yuzden konu actim.

Ben de sasirdim, hatta kesin bu Speedtest'tendir deyip Discord'da upload denedim 13MB video hizlica yuklendi.
Hocam hiç çaktırmadan internet sağlayıcınızı arayıp Upload hızımı arttırmak istiyorum en fazla ne kadar olabiliyor diye sorar mısınız? Turktelekom ise ne derse inanmayacağım zaten de diğerlerinden belki bir bilgi gelir.

DNS adres çözümleme sırasında kullanılır, indirme/yükleme gibi bant genişliği kullanan uygulamalarda DNS'in bir önemi yok. Bazı servis sağlayıcıları testlerde yanıltıcı sonuçlar verebiliyor. Şuradan test yapıp sonuç linkini paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı