Yüklenen Resimlerin Değişmemesi

Ertunç Bekiç

Kilopat
Daha fazla  
İnternetten bir template indirdim. İndirdiğim templatedeki images klasöründe aynı formatta boyutta ve isimde yenilerini yüklüyorum ftp'ye aktarıyorum ama siteye gelmiyor. Ama index dosyasını PC'de açtığım zaman gözüküyorlar nasıl çözebilirim?

Çözüm
Selamlar. Soruya dair;
Şayet eski görseller geliyorsa, sıkıntı çok yüksek ihtimalle cache kaynaklı. Chrome kullanıyorsan Ctrl+F5 ile sayfayı yenileyerek kontrol edebilirsin.
Hiç bir görsel gelmiyorsa yine Chrome'da F12ye basarak hataları kontrol edebilirsin. Get isteklerinde 404 Not Found diyorsa yanlış klasöre atmışsındır yada URL hatalıdır.
Selamlar. Soruya dair;
Şayet eski görseller geliyorsa, sıkıntı çok yüksek ihtimalle cache kaynaklı. Chrome kullanıyorsan Ctrl+F5 ile sayfayı yenileyerek kontrol edebilirsin.
Hiç bir görsel gelmiyorsa yine Chrome'da F12ye basarak hataları kontrol edebilirsin. Get isteklerinde 404 Not Found diyorsa yanlış klasöre atmışsındır yada URL hatalıdır.

Çözüm
Basit bir öneri olacak fakat resim uzantısı yazıyorsanız yanlış yazıyor olabilir misiniz? Bunun dışında resimlerin yolunu belirtirken ufak bir yanlışlık da olabilir.

Burada daha çok aklıma gelen tarayıcı önbelleği değil de 3.parti yazılım önbelleği, örneğin CloudFlare. Sunucunuzda cloudflare kullanıyor musunuz? Çünkü tarayıcılar genelde sadece CSS ve JS dosyaları için reload gerektiriyorlar, resimler için yapmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı