"Yüklü Ses Aygıtı Yok" sorunu

feered022

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayara format attıktan sonra "Yüklü Ses Aygıtı Yok" hatası alıyorum yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses sürücünü doğru yüklediğine emin misin ? Genelde formattan sonra ses sürücünü Windows otomatik tanımlıyor. Kulaklık yada hoparlör jakı takarsan taktığın aygıt direk tanımlanıyor. Çıkardığın zaman ise "Yüklü ses aygıtı yok" hatası çıkabiliyor ama bu sürücünün sorunsuz yüklü olduğuna işaret.

Cezam olduğu için cevap veremedim kusura bakmayın.
Ben çözümü buldum donanımsam değil bios ayarlarından Hd audio aktif değildi onu düzeltince sorun ortadan kalktı.
Eğer bu sorunla karşılaşan biri olursa iletişime geçsin bu sayede yeterli bilgiye ulaştım bu sorun üzerinde :)

Son düzenleme:
Ben çözümü buldum donanımsam değil bios ayarlarından Hd audio aktif değildi onu düzeltince sorun ortadan kalktı.
Eğer bu sorunla karşılaşan biri olursa iletişime geçsin bu sayede yeterli bilgiye ulaştım bu sorun üzerinde :)
BIOS'u sıfırlasan bile HD Audio default olarak Enable seçilidir. Yani onun disable olması için ancak elle değiştirmiş olman gerek. Bios ayarlarını kurcalarken olmuştur büyük ihtimalle.

Ben çözümü buldum donanımsam değil BIOS ayarlarından HD Audio aktif değildi onu düzeltince sorun ortadan kalktı.

Bende aynı. Sorun nasıl çözebilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı