"Yüklü ses çıkış aygıtı yok" hatası

MyCrushhh

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, markasını ve modelini bilmediğim bir laptop geçti elime. Online derslere girmek için kullanmayı amaçlıyordum. Donanım özellikleri çok düşük olduğundan format atıp temizlemek istedim. Format sonrasında ama tüm sürücüleri kurmama rağmen bu ses sorununu hiçbir şekilde çözemedim.

1.jpeg

2.jpeg

DxDiag ekranı şekilde ki gibi. Bana bir ses kartı olmadığını söylüyor. Ancak ben cihaza format atmadan önce ses geliyordu.
İlk olarak Windows 11 kurdum ardından "snappy driver" ile tüm sürücüleri kurdum ancak bu hatayı alınca Windows 11 ile alakalı olduğunu düşünerek bu sefer Windows 10 yükledim. Windows'un kendi Update özelliği ile tüm sürücüleri yükledim ancak sorun yine aynıydı. Tekrardan "snappy driver" ile güncelledim tüm sürücüleri. Ancak sorun yine devam etti.

3.jpeg

Donanım kimliği: *essX8336

4.jpeg

Donanım kimliği: HDAUDIO\FUNC_01&VEN_8086&DEV_280A&SUBSYS_80860101

O kadar garip bir notebook ki ne bir yerinde logo marka yahut sticker bile yok. Dolayısıyla paylaşabileceğim tek bilgiler aklıma gelen sadece bunlar.

Donanımla alaklı bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü belirttiğim gibi format atana kadar ses çalışıyordu.

Şu an için tüm driverlar kurulu ancak cihaz üzerindeki hoparlörden ses alamıyorum. Harici bir şey taktığımda ancak kulaklık vs ile ses alabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı