Yüksek boyutlu oyunlar için hard disk iş görür mü?

outcastagne

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 4500 3.60 GHz - ASUS B450M DRAGON - ASUS DUAL RTX 2060 VER.6 GB (Undervolt 800 mV/1775 MHz) - CORSAIR Vengeance LPX 2x8 3200 MHz RAM - WD Blue SN570 500 GB
Arkadaşlar sistemimdeki SSD yetmemeye başladı. Bir oyun indirmek için başka birini silmek durumunda kalıyorum. Kafamda şöyle bir şey var. Yeni bir HDD alıp yüksek boyutlu oyunları (örneğin Cyberpunk, RDR 2, Witcher 3) burada saklamak istiyorum.

Sorum şu. Yükleme sahnelerinin uzaması dışında nesnelerin yüklenmemesi, takılma gibi durumları yaşar mıyım? Öyle olacaksa depolama boyutunu kısıp 1 TB SATA SSD’ye yönelebilirim. SSD tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Arkadaşlar sistemimdeki SSD yetmemeye başladı. Bir oyun indirmek için başka birini silmek durumunda kalıyorum. Kafamda şöyle bir şey var. Yeni bir HDD alıp yüksek boyutlu oyunları (örneğin Cyberpunk, RDR 2, Witcher 3) burada saklamak istiyorum.

Sorum şu. Yükleme sahnelerinin uzaması dışında nesnelerin yüklenmemesi, takılma gibi durumları yaşar mıyım? Öyle olacaksa depolama boyutunu kısıp 1 TB SATA SSD’ye yönelebilirim. SSD tavsiyelerinizi de bekliyorum.
Hayır. Sıkıntı yaratmaz. Dediğin gibi sadece yüklenme süresi.

Bazı oyunlarda geç yüklenme, objelerin yüklenmemesi tarzı şeyler yaşayabilirsiniz (Breakpoint'te yaşıyorum) ama genelde bir sorunla karşılaşmıyorum. Oyunlarımda hızlı yükleniyor. Bence 2 TB HDD işini görür. HDD için konuşuyorum bu arada.

Yaşamazsınız. SATA 3 HDD'lerde dediğiniz gibi yükleme ekranı biraz uzun sürer sadece. Ben 5 yıldır HDD kullanıyorum, başka bir sıkıntı yaşamadım.

Sorum şu. Yükleme sahnelerinin uzaması dışında nesnelerin yüklenmemesi, takılma gibi durumları yaşar mıyım? Öyle olacaksa depolama boyutunu kısıp 1 TB SATA SSD'ye yönelebilirim. SSD tavsiyelerinizi de bekliyorum.

Benim eski sabit diskimde kurulu olan PUBG'da takılma oluyordu. Sonra sabit diskim bozulunca SSD'ye kurmak zorunda kaldım. Ve SSD'ye kurunca o takılmalar gitti. Ben sistemden kaynaklanan bir şeydir diye düşünüyordum kendimce. Sabit diskten olacağı hiç aklıma gelmezdi. Ama benim sabit diskim eski olduğu için bunu yaşamış olabilirim. Siz yeni alacağınız için sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama zamanla benim yaşadığım gibi sorun yaşayabilirsiniz. Ben sorunu 8-9 yıllık sabit diskimde yaşıyordum zar zor çalışıyordu zaten takılma yapması normaldi.

Geri
Yukarı