Yüksek CPU kullanımı

t7fc

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
2x8 Corsair RAM
Ekran kartı
MSI 2080 Super
Anakart
MAG Z490 Tomahawk
İşlemci
Intel 10700K
Bilgisayarımda anlamlandıramadığım şekilde yüksek CPU kullanımı bulunmaktadır, formatlamış olmama rağmen kesinlikle bu sorunu düzeltemiyorum. Bazen kendiliğinden kesiliyor günlerce oyun oynamadan sadece %3-4 seviyelerinde kullanıyorken, zamansızca tüketim %100'e ulaşıyor. Farklı zamanlarda alınmış 2 CPU tüketimini göstermek istiyorum, ayrıca CPU kullanımı kesintisiz %100 olduğu gibi bazı zamanlarda 3. eklemiş olduğum ekran görüntüsündeki gibi saniyelik %0-100 arasında değişimler de bulunmaktadır. Tüm yazılımların günceldir. Sürekli anlık olarak işlemci sıcaklığını kontrol etmekteyim %100 kullanım halinde olmasına rağmen 50 derecenin üstüne çıkmıyor ancak bu durumu çözebileceğim bir öneriniz varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-12 193734.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-12 193734.png
    54,7 KB · Görüntüleme: 54
  • Ekran görüntüsü 2021-12-03 022220.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-03 022220.png
    69,2 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran görüntüsü 2021-12-03 022014.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-03 022014.png
    66,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda anlamlandıramadığım şekilde yüksek CPU kullanımı bulunmaktadır, formatlamış olmama rağmen kesinlikle bu sorunu düzeltemiyorum. Bazen kendiliğinden kesiliyor günlerce oyun oynamadan sadece %3-4 seviyelerinde kullanıyorken, zamansızca tüketim %100'e ulaşıyor. Farklı zamanlarda alınmış 2 CPU tüketimini göstermek istiyorum, ayrıca CPU kullanımı kesintisiz %100 olduğu gibi bazı zamanlarda 3. eklemiş olduğum ekran görüntüsündeki gibi saniyelik %0-100 arasında değişimler de bulunmaktadır. Tüm yazılımların günceldir. Sürekli anlık olarak işlemci sıcaklığını kontrol etmekteyim %100 kullanım halinde olmasına rağmen 50 derecenin üstüne çıkmıyor ancak bu durumu çözebileceğim bir öneriniz varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Her şey yolunda gibi geldi bana.

İ7 10700K'yı %100 kullanmak oldukça zor. %100'ü gördüğü esnada frekanslar nedir?

Sistemde anormal bir durum olduğunu düşünüyorum çünkü tamamını kullanmak biraz zor o işlemcinin.

KMS ile mi etkinleştirdiniz Windows'u?

Değerli hocam,

Güç yönetiminden en fazla kullanılacak işlemci oranını %40 - %50 gibi değerler vererek gündelik kullanımda çözüm odaklı bir fiil yapabilirsiniz.

Saygılarımla. 🙌

Ne? Ne normali. Bir daha tarama yap farklı antivirüsler ile bazen formatla bile gitmiyorlar. İnterneti kesip dene bir de bakalım düşecek mi?

Gorev yoneticisinde ki islemci kullanan uygulamalar normal gibi geldi bana fakat guc secenekleri kismindan yuksek performsansi secin tekrar bakin düzelecek mi. Bir de Dragon Center onerilmiyor kendi kendine guc secenekleri ile oynuyor kullanmamanizi tavsiye ederim.

Gorev yoneticisinde ki islemci kullanan uygulamalar normal gibi geldi bana fakat guc secenekleri kismindan yuksek performsansi secin tekrar bakin düzelecek mi. Bir de Dragon Center onerilmiyor kendi kendine guc secenekleri ile oynuyor kullanmamanizi tavsiye ederim.
10700k güçlü bir işlemci. Windows 10 un hakkında fazlasıyla gelir.

Geri
Yukarı