Yüksek CPU ve düşük GPU kullanımı

Sinan Engin v1

Decipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 1hafta önce bilgisayarımı formatlamıştım ve sonra CS:GO'yu yükledim ve oynama ya başladım. Önceden 300-400 arası FPS alırken şimdi 200-100 arası anca almaya başladım ve sonra GeForce Experience yükledim. CPU kullanımı yüzde 60-40 arası GPU kullanımı30-50arası idi normalde ben CS:GO oynarken GPU 70-100 arası kullanılmaktaydı. İlk başta virüs olduğunu düşündüm fakat Kaspersky ile tarayınca hiçbir şey olmadığı öğrendim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Not: Bakımını 1ay önce yaptım termal macunda yeni güç modu dengelide.

Merhaba arkadaşlar. 1hafta önce bilgisayarımı formatlamıştım ve sonra CS:GO'yu yükledim ve oynama ya başladım. Önceden 300-400 arası FPS alırken şimdi 200-100 arası anca almaya başladım ve sonra GeForce Experience yükledim. CPU kullanımı yüzde 60-40 arası GPU kullanımı30-50arası idi normalde ben CS:GO oynarken GPU 70-100 arası kullanılmaktaydı. İlk başta virüs olduğunu düşündüm fakat Kaspersky ile tarayınca hiçbir şey olmadığı öğrendim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Not: Bakımını 1ay önce yaptım termal macunda yeni güç modu dengelide.
1625495674643.png

FPS sınırlaması varsa hem 100-200 alır hem de daha az kullandığı için GPU kullanımı azalır CPU'ya yüklenir. Konsola fps_max 0 yazıp sonuçlara tekrar bakın.

Hayır bu FPS olayını fark etmeden yazıyorum hep
Sistemlik bir durum yok ama
Masaüstü
Gtx1650
İ5-9400f
8x2Ram
480gb ssd
600W 80+
Peki bu nihai veya performans moduna alınca ne oluyor?
@EREN SATAR hocam sorun sistemde mi yoksa başka açıklaması olabilir mi bir yardımcı olsanız.

Hayır bu FPS olayını fark etmeden yazıyorum hep

Sistemlik bir durum yok ama
Masaüstü
Gtx1650
İ5-9400f
8x2Ram
480gb ssd
600W 80+
Peki bu nihai veya performans moduna alınca ne oluyor?
@EREN SATAR hocam sorun sistemde mi yoksa başka açıklaması olabilir mi bir yardımcı olsanız.
Pc'ne virüs bulaşmış olabilir mi?, Görev yöneticisi çalışan uygulamaları ve performans bölümünden resim gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Pc'ne virüs bulaşmış olabilir mi?, Görev yöneticisi çalışan uygulamaları ve performans bölümünden resim gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
Hayır zaten başlıkta da yazmıştım virüs olduğunu düşünüp kaspersky kurmuştum tam taramada sonuç çıkmadı

Yeni konular

Geri
Yukarı