Yüksek frekanslı VGA kablosu önerisi

astonishedflyer

Hectopat
Daha fazla  
Türkiye'de kaliteli bir VGA kablosu bulmak epey güç. En son Dark markasının VGA kablosunu aldım fakat düşük frekanslı olduğu için monitörü tanımıyor ve çözünürlük, HZ gibi problemler oluyor. Kullandığınız kaliteli, monitör modelini tanıyabilen yüksek frekanslı VGA kablosu var mı?

The same VGA cable can be used with a variety of supported VGA resolutions, ranging from 320×400px @70 Hz, or 320×480px @60 Hz (12.6 MHz of signal bandwidth) to 1280×1024px (SXGA) @85 Hz (160 MHz) and up to 2048×1536px (QXGA) @85 Hz (388 MHz).
85Hz ve 1, 5kya denk bir çözünürlüğe kadar desteği var.

Hocam VGA dediğiniz şey 33 yıllık kablodur. O en fazla 60Hz destekliyordur. Boşuna uğraşmayın.
Sorun o değil eski VGA kablom monitör modelini tanıyor buna uygun çözünürlük ve frekans ayarları sunuyor fakat aldığım yeni kablo bunları yapamıyor.
Sorun o değil eski VGA kablom monitör modelini tanıyor buna uygun çözünürlük ve frekans ayarları sunuyor fakat aldığım yeni kablo bunları yapamıyor.
Olay tamamen kablo kalitesi yani.
Yaşadığınız sorunları özel çözünürlükle düzeltmeyi denediniz mi?
Monitörümün modelini tanıyamadığı için monitörün yazılımını da kullandırtmıyor.

Slink VGA kablosu kullanıyorum ben. Modelini tam olmasa da tanıyor. Tavsiye ederim.
1607257747280.png
Yani görüntü ayarlarında bu şekilde monitör modelini görüntüleyebiliyor musunuz? Genel PnP olarak görünmüyor yani.

Geri
Yukarı