Yüksek GPU kullanımı sorunu

Kemal Yüce

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, kısaca özetleyerek sorunu yazacağım. Bu sadece güçlü bir oyun oynadığımda oluyor. GTA V oyununda alt v Client desteği ile rol yapmaktayım. Oyunu seçenekler üzerinden, daha doğrusu ayarlar kısmından tam ekran penceresiz şekilde oynamayı tercih ediyorum. Oyunu alta aldığım zaman GTA V'in %15 kadar GPU kullandığını fakat "masa üstü pencere yöneticisi" adında olan şeyin aşırı derecede fazla GPU kullandığını gözlemliyorum. Tüm bunların yanında oyunu "tam ekran" seçeneğine aldığımda kendisi 0.3 GPU yüzdesi yiyor. Bu durumu sanırım dünya üzerinde sadece ben yaşıyorum. Yüksek GPU kullanımı iyi bir şey diye duydum fakat alta aldığımda ciddi anlamda bazen kasıyor. Çeşitli destekler ile "CMD" üzerinden iki adet kod girdiğimde iki katı kadar bir azalma aldım fakat hala çok yüksek bir değerde. %30-40-50-60 arasında değişiyor ve bu kadar basit bir şeyin bu kadar sistem istemesi çok garibime gidiyor. Sistemim şu şekilde: 2060 Super, AMD Ryzen 3500X 16 GB RAM 3200 MHz, RAM konusunda hiç sorunum yok gayet iyi bir şekilde çalışıyorlar, işlemcim de öyle fazla CPU değeri yok fakat GPU göz alır gibi değil, sanki Bitcoin kasıyormuş gibi, ne yapabilirim?

İki koddan kasıt bunlar mı;
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Merhabalar, evet bu ikisi hatta aldığım linki atayım. Bu arada sadece bu kodlar ile oldu mu emin değilim, bunun yanında ek bir sürü şey daha yaptım. O yüzden kesin sonuç veren bu ikisi mi bilemiyorum. Aynı zamanda Nvdia Denetim masasından monitöre kadar bir çok şeyin ayarlarını değiştirdim ve performans moduna aldım.
------------------------------------------------------
Kısaca özetleyecek var mı? Benden midir bilmiyorum ama hiç bir şey anlamadım.
Anlattığım şeyi mi anlamadınız?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı