Yüksek GPU sıcaklığı

Krakow7

Centipat
İyi akşamlar, kolay gelsin. Öncelikle söylemek istiyorum, bilgisayar ile aram iyi değildir. En son 2013-2014 senelerinde kullanmıştım. Malumunuz salgın nedeniyle eve kapanmış bulunmaktayız, bende depodan 2010 zamanında almış olduğum yadigarı çıkarıp oyun oynamaya gömüldüm. Birkaç video izleyip içini güzel temizledim, termal macunlarını sürdüm, kullanıma başladım. CS:GO indirip birkaç tur oynadım, kasa konum olarak yüzüme bakıyor, sıcaklık geldiğini hissettim ve anlık bir elimi hafiften içine yaklaştırarak ısının kaynağını bulmaya çalıştım. Ekran kartının olduğu yani fanın ve çipsetin olduğu soket çok sıcaklık veriyordu Google'a sorduğumda siteniz en önde belirdi, birkaç konuya baktıktan sonra AIDA64 isimli programı indirip sıcaklık testi yapmak istedim yaptığım. Sonuçlarda yazan konulara göre CPU değerleri normal olarak gözüküyor fakat oyuna dönüp 1-2 el oynadıktan sonra tekrar baktığımda GPU değerleri yüksek geldi. Hele ki soğutucu fanlar kısmındaki GPU değeri 80-85 oluyordu, GPU diyot ise 60-70 arası. Pek bilgim olmadığı için konu açmaya karar verdim. Söylemek isterim ki hatalı bir konu açmış isem affola, vereceğiniz bilgiler için ise şimdiden teşekkürler.

Buraya da programa ait görüntüyü paylaşıyorum:

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumda belirttiğim gibi termal macunlarını temizledikten sonra videoda belirtildiği şekilde yayarak sürdüm. Laptop değil masaüstü Prime95 ile testini yapıp dönüş yapacağım.

Prime95 CPU'yu %100 çalıştırmanıza yardımcı olur, sıcaklıkları görmeye değil. Sıcaklıkları coretemp ile takip edebilirsiniz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler fakat benim sorunum CPU sıcaklığı ile değil yük altında iken zaten yukarıda paylaşmış olduğum resimdeki gibi 33-40 arası bir derecede seyrediyor merak ettiğim konu GPU diyot sıcaklığının normal olup olmadığı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı