Yüksek grafik ayarlarında oyun oynayınca bilgisayarın resetlenmesi

OnuRBayraM

Kilopat
RAM
CORSAIR 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz C16
SSD veya HDD modeli
Intel 1 TB 660P M2 SSD
Ekran kartı
MSI RTX2060 SUPER GAMING X
Anakart
MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC Z390
İşlemci
Intel i5 9600K
Merhaba başlıkta belirttiğim gibi bu sorunu yaklaşık 2 aydır yaşıyorum. Çok oyun oynamasam da oynarken her zaman grafik ayarlarını düşüğe getiriyorum sistemimi sizinle paylaşıyorum. Sizce sorun hangi donanımdan kaynaklı olabilir? Yakın zamanda donanım değişikliği yapmadım. Benim düşüncem güç kaynağından kaynaklı bir problem olabileceği. Thermaltake smartpower 80+ Bronze 650W güç kaynağına sahibim. Sizce güç yetersiz kalıyor olabilir mi? Yorumlarınızı ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim iyi sosyaller.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Overclock rehberinde Prime 95 kullanımı var on bakabilirisiniz.
Ekran kartı içinde FurMark testi yapabilirsin.

Bence RAM testi GPU testi ve CPU sıcaklık testi yap baktın onlarda bir sorun yok güç kaynağı olduğunu netleştiririz. fakat ihtimal olarak CPU,GPU testi yaparken "eğer sorun PSU ise" yüksek watt çekmeye başlayınca sistem tekrardan kendine reset atabilir.

Ek olarak sistem kendine reset attıktan sonra windows üzerinden olay görüntüleyicisine girip ordaki hatanın fotoğrafını atma ihtimalin var mı ?

Dediğiniz testleri müsait olduğum bir zamanda yapıp konuyu güncelleyeceğim. Bu arada PSU testini şimdi tekrar denedim ilk yaptığımda hemen resetlenmişti bilgisayar. Şimdi 3 dakika sonra resetlendi.
1663670587131.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı