Yüksek Hz mi yüksek çözünürlük mü?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bana kaç Hz olursa olsun görüntü aynı gibi geliyor ayrıca karta bayağı yük bindiriyor. Çözünürlük yüksek olunca görüntü daha iyi görünüyor. Siz hangisini tercih edersiniz?

Bana kaç Hz olursa olsun görüntü aynı gibi geliyor ayrıca karta bayağı yük bindiriyor. Çözünürlük yüksek olunca görüntü daha iyi görünüyor. Siz hangisini tercih edersiniz?

Benim için çözünürlük. Hz'yi zaten overclock edebiliyorum.

Fiyatlar dahilinde En mantıklısı 2K 144HZ...

Oynadığın oyunlar shooter FPS competitive oyunlar ise tabikii de Hz. Aksini kimse tercih edeceğini düşünmüyorum. Ama film, story modelu oyunlar, editing işleriyle uğraşacaksan çözünürlük daha ön plan da olmalı. Tabii ki panel de IPS olmalı.

Hz farkı çok anlaşılmaz genelde ama mesela 75 Hz'den 240 Hz'ye falan geçsen anlarsın rahatlığını akıcılaşıyor bence ikisi de önemli o yüzden 2K 144 Hz alırım ben 240 pahalı oluyor genelde.

Bütçeniz varsa 4k 144Hz monitörlere yönelebilirsiniz ama fiyatı en az 8.000₺ den başlıyor ona okadar para vermek yerine 2K da iyi performans veren bir kartınız varsa 2K 144Hz modelleri 4-5Bin civarına bulabilirsiniz

Rekabetçi oyunlar oynuyorsanız (Örneğin Valorant, CS:GO) sizin için hz büyük bir önem taşımalı çünkü karşınızdaki oyuncuyu daha erken görebilme şansınız olur. Ayrıca gözle görülür bir rütbe artışı da sağlarsınız. Tabii ki sizin tercihinize kalmış daha çok hikayeli oyunlar oynuyorsanız görüntü kalitesini de tercih edebilirsiniz. En azından oyunlar açısından söyleyebileceklerim bunlar.

Geri
Yukarı