Yüksek IOPS değerlerini sunan bir SSD M.2 önerisi

selcukan43

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 TB gen4 X4 M.2 SSD alacağım fakat Samsung da karar kılmışken vadedilen IOPS değerlerini neden veremiyor anlamış değilim, Samsung Magician yazılımı ile yaptığım test sonucunu aşağıya koyuyorum sistem özelliklerim imzamda yazıyor, tüm sürücüler Firmware'lar güncel 1 adet 500 GB gen3 X4 SSD var onu 2. portuma taşıyıp gen4 portuma takacağım. 4K edit yapıp render alıyorum bu sebeple alana da hıza da ihtiyacım oldu. Bir de dosya kopyalamada da 1.90 GB / s ile başlayıp 300 - 400 MBlara kadar düşüyor, müzikte kopyalasam, WinRAR arşivide, film de kopyalasam durum aynı. Vadedilen IOPS değerlerini veren bir SSD önerisi alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• test.jpg
    test.jpg
    10,3 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeden bağımsız bunları öneririm.

Samsung 970 evo plus kullanıyorum bende ne Magician yazılımından, ne de ssd'den memnun değilim. Fazla ısınıyor, uzun süreli işlemlerde stabil değil, hem yazma-okuma hızını hemde iops değerlerini vermiyor.
1111.jpg

Samsung 970 evo plus kullanıyorum bende ne Magician yazılımından, ne de ssd'den memnun değilim. Fazla ısınıyor, uzun süreli işlemlerde stabil değil, hem yazma-okuma hızını hemde iops değerlerini vermiyor.
Eki Görüntüle 1273153
Aynen ben de Samsung almak istemiyorum artık, yukarıdaki modeller yazılan iops değerlerini veriyor mu acaba, dosya kopyalamalarında hızı da düşüyor Samsungun bu tür problemleri olmayan bir ssd almak istiyorum artık

Aynen ben de Samsung almak istemiyorum artık, yukarıdaki modeller yazılan iops değerlerini veriyor mu acaba, dosya kopyalamalarında hızı da düşüyor Samsungun bu tür problemleri olmayan bir ssd almak istiyorum artık
Seagate Firecuda 530 aldım iş yerimdeki bilgisayara gayet memnunum, tavsiye ederim amazon germany satıcısından aldım bazen kargo dahil trdeki satıcılardan daha ucuza geliyor.

Geri
Yukarı