Yüksek karşıtlık modu performans sağlar mı?

Hyenada

Hectopat
Merhabalar öncelikle.
Yüksek karşıtlığı kullanmaya başladım ve daha performanslı bir şekilde kullanabildiğimi hissediyorum. Belki de öyledir. İnternette araştırdım fakat bununla alakalı bir şey bulamadım bende kendim konu açma gereği duydum sizce de performans arttırıyor mu yoksa sadece bana mı öyle geliyor?

Ben denedim ama herhangi bir performansım artmadı ama performans istiyorsan aşagıdaki komutları uygulayabilirsin.

Hizmetlere giderek SysMain (hızlı getirme )hizmetini kapatarak CPU'nun GHz'sini arttırabiirsin.

Sag alttaki Windows çubugundaki pil simgesine sagtık yapıp güç seçeneklerine basıın ve nihail performansı seçin.

Windows+R yapıp 'temp' ve '%temp%' ve 'prefetch' klasörlerini silebilirsin.

Yardım ettiysem sevinirim.
Bu ayarları diger hocalarımda yaparak PC'nin performansını arttırabilirler.

Renk çeşitliliğini azaltmak performansı artırmaz.

Bir bakıma arttırır. Çünkü donanımlarınız daha az renk işler. Aynı renkleri binlerce kez işleyerek hangi renkleri işleyeceğini öğrenirler. Örnek veriyorum, sadece 2 renk işlerse bu çok az da olsa performansı arttırır. Fakat gözle görülmez. Her donanım, artık renkler ile alakalı sıkıntılar yaşamıyor. Renkler milisaniyeler içerisinde işlenebiliyor.
Renksiz olması gözünüze zarar. Eee tabi benim gözlerim bir köpeğin gözüyle eşit dersen, 2 renk kullan.

Bir bakıma arttırır. Çünkü donanımlarınız daha az renk işler. Aynı renkleri binlerce kez işleyerek hangi renkleri işleyeceğini öğrenirler. Örnek veriyorum, sadece 2 renk işlerse bu çok az da olsa performansı arttırır. Fakat gözle görülmez. Her donanım, artık renkler ile alakalı sıkıntılar yaşamıyor. Renkler milisaniyeler içerisinde işlenebiliyor.
Artırsa bile gözle görülecek biçimde artmaz.

Geri
Yukarı