Yüksek kilometrede dizel 1.4 hdi 68 HP motorlu araç almak mantıklı mı?

Daha fazla  
Merhaba peugeot 206 araba almayı düşünüyorum. 200bin 300 bin arasında km yol yapmış dizel araba almak mantıklı mı sizce? Nelere dikkat etmeliyim alırken?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde 200.000 de fiat doblo 1.3 multijet dizel var.Alırken hem 1.3 olmasından dolayı hem de 200.000 de olmasından dolayı çekincelerimiz vardı ama araba bizi çok şaşırttı.Bizim köyün yolları çok rampadır.O rampalarda az 1.8 connectler 1.6 caddyler sollamadık.Aynı motor aynı araç olup bizden 100.000 km az yapmış arabalar daha az performanslı olabiliyor.
Demem o ki aracın motoru önemli.Km bu konuda bazen yanıltıcı olabiliyor.Biz expertize soktuk motor performansı %87 çıktı.Bence bu daha iyi bir kriter.

Dizel motorların ömürleri benzinliye göre daha az. Tahminimce o motor illaki önceden işlem görmüştür.

Merhaba peugeot 206 araba almayı düşünüyorum. 200bin 300 bin arasında km yol yapmış dizel araba almak mantıklı mı sizce? Nelere dikkat etmeliyim alırken?
Dizel araçlarda;
Eğer araba bu kilometreye sürekli uzun yol seyahatiyle ulaşmışsa kilometrenin pek sorunu olmaz.
Ancak şehir içi aşırı derecede kullanılarak yapıldıysa tabiki sorun çıkarması muhtemeldir.
Yani kullanım senarryosu daha önemli.
Kafanıza yatan aracı güvendiğiniz bir expertize götürerek motor sağlığını ölçtürün.
Sağlık %70 - 80 arasında ise alınabilir diyebilirim.

68 beygirden bahsediyorsun. Motosiklet alman daha sağlıklı olur. Modelini belirtmemişsin. O araçta normal pompa varsa pompa sağlığı motordan daha önce gelir ve çok pahalıdır. Dizel araçlar her zaman özellikle de km artıkça risklidir. Avrupa artık dizel araç üretmeyi bıraktı sayılır. Benzinli ve gaz donanımı BG en az 90 olan araç seçmen daha mantıklı olur. Yoksa o arabayı alırsan gaza basmaktan ayağına kramplar girer.

Geri
Yukarı